אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיזם החדש של עופר וילנסקי ודרי שריבמן גייס 7 מיליון דולר

המיזם החדש של עופר וילנסקי ודרי שריבמן גייס 7 מיליון דולר

וילנסקי ושריבמן מכרו לפני שנתיים את ג'נגו ל-NDS תמורת יותר מ-100 מיליון דולר. השניים מסרבים לפרט על הטכנולוגיה של החברה החדשה שהקימו - Zon

09.07.2008, 17:58 | אסף גלעד

עופר וילנסקי ודרי שריבמן עושים זאת שוב. עשר שנים לאחר שהקימו את חברת התקשורת ג'נגו, וכשנתיים לאחר שמכרו אותה תמורת 107 מיליון דולר לחברת NDS (כיום Newscorp של רופרט מרדוק), מקימים שני היזמים מיזם חדש.

עופר וילנסקי. לא חושפים את הטכנולוגיה עופר וילנסקי. לא חושפים את הטכנולוגיה עופר וילנסקי. לא חושפים את הטכנולוגיה

החברה החדשה,Zon networks, נוסדה לפני חצי שנה בלבד, ובחודש מרץ האחרון החלה בגיוס ראשון של 7 מיליון דולר מהקרנות תמיר-פישמן DFJ, מגמה וטרילוג'י.

בשלב זה מעדיפים מייסדיה שלא לפרט יותר מדי על הטכנולוגיה אך בקרן DFJ כבר מכריזים: "לא בכל יום נופלת בידינו הזדמנות לתמוך בחזון שיכול לשנות את פני העולם כפי שאנו מכירים אותו", כך אומר וורן פקרד, השותף המנהל מטעם קרן DFJ, שהיתה מהראשונות להשקיע גם בהוטמייל לפני שנרכש על ידי מיקרוסופט, ובסקייפ. עוד אומר פקרד כי "ZON תעשה לאינטרנט מה שעשתה סקייפ לטלפוניה, מה שעשתה גוגל למנועי החיפוש או מה שעשתה הוטמייל לתחום האימייל".

בשלב זה ידוע רק שהמוצר מיועד למשתמש האינטרנט הסופי, וכי הוא כולל בתוכו טכנולוגיית תקשורת המתממשקת לשכבות הנמוכות של מערכת ההפעלה ווינדוס. ג'נגו, אותה ייסדו וילנסקי ושריבמן, החלה כחברה המפתחת מודמים, והתפתחה לפיתוח טכנולוגיות תקשורת לשבבים המשמשים נתבי תקשורת (ראוטרים) וממירים לטלוויזיה.

בשיחה עם "כלכליסט" אומר עופר וילנסקי :"יש לנו כרגע רעיון תאורטי בלבד, אמנם, אך כזה שיש לנו אמונה שיוכל תוך חצי שנה להתממש. אם נצליח להוכיח את היתכנותו, נוכל להפוך מחברה של 20 עובדים לחברה שמעסיקה אלפי עובדים".

וילנסקי ושריבמן לא תכננו לגייס כסף מקרנות. לאחר הצלחתה של ג'נגו ומכירתה ל NDS היו לשניים מספיק משאבים בכדי להגשים את החלום שלהם בעצמם. אלא שלדבריהם, מרגע שפשטה השמועה על המיזם החדש פנו אליהם קרנות רבות. "הבנתי שאוכל להיעזר בקרנות גם בהכוונה עסקית. אם אני רוצה עצה טובה, אני מרים טלפון למייסד הוטמייל, בו השקיעה קרן DFJ, שנותן לי עצות מאוד מעשיות. כך שלקרנות תרומה הרבה מעבר להשקעה הכספית". במקום 3 מיליון דולר שביקשו השניים לגייס, נסגר הגיוס על סכום של 7 מיליון דולר.

עד כה גייסה החברה, היושבת בנתניה, כעשרים מהנדסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות