אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ECI תונפק שוב בארה"ב צילום: צביקה טישלר

ECI תונפק שוב בארה"ב

שנה לאחר שנרכשה על ידי שאול שני. רכשה בחזרה חוב של 200 מיליון בהנחה של 30%. המנכ"ל רפי מאור: "ההכנסות ברבעון האחרון הסתכמו ב־220 מיליון דולר"

10.07.2008, 07:49 | גולן חזני

חברת ציוד התקשורת אי.סי.אי מתחילה בהיערכות לקראת הנפקה מחודשת בנאסד"ק. כמעט שנה לאחר שנרכשה בידי קבוצת משקיעים שהוביל שאול שני עם שתי קרנות השקעה, מתחילה אי.סי.אי לבחון מחדש את הנפקתה לציבור. עבור בעלי השליטה מדובר בדרך המרכזית לאקזיט עם התאוששות השוק.

אתמול הודיעה החברה כי רכשה חוב של קרדיט סוויס בסכום של 200 מיליון דולר, תמורת 140 מיליון דולר. במהלך זה, שניצל בעצם את המצב הרעוע של חברות הפיננסים הבינלאומיות, רשמה אי.סי.אי רווח הון של 60 מיליון דולר.

מדובר בחלק מההלוואה שניתנה על ידי קרדיט סוויס לשאול שני ולקבוצת סווארת' (Swarth) ולקרן אשמור לצורך רכישת אי.סי.אי, ואשר נזקפה אחרי הרכישה במאזנה.

לדברי רפי מאור, מנכ"ל החברה, צעד זה מהווה חלק מתוכנית כוללת שבוצעה מאז הרכישה, ואשר כללה מעבר של חטיבת הייצור למיקור חוץ בחברת פלקסטרוניקס וצעדי התייעלות נוספים. "ההכנסות ברבעון האחרון היו הגבוהות ביותר מאז שנת 2001 והסתכמו ב-220 מיליון דולר", אמר מאור, והוסיף: כי "הגדלנו את ה־EBITDA (רווח תפעולי לפני הוצאות ריבית, מס פחת והפחתות) כמעט פי שניים. הוכח שצעדי ההתייעלות שביצענו היו נכונים ועזרו לנו להתמודד עם הירידה בשער הדולר, אשר פוגעת בחברות רבות".

צעדים אלה נעשו בעצם כמהלך ראשוני לקראת הנפקה מחודשת של החברה. קבוצת סווארת' וקרן אשמור רכשו את אי.סי.אי מידי כלל תעשיות וכור בספטמבר 2007 תמורת 1.24 מיליארד דולר. הרכישה נעשתה בהון עצמי ובמימון של קרדיט סוויס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות