אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדה מטעם משרד התקשורת תבדוק מדיניות המחירים של חברות הכבלים והלוויין צילום: ששון תירם

ועדה מטעם משרד התקשורת תבדוק מדיניות המחירים של חברות הכבלים והלוויין

הוועדה תמליץ גם האם להמשיך במדיניות הזיכיונות הקיימת בטלוויזיה המסחרית, או לעבור למדיניות של הענקת רישיונות קבועים

14.07.2008, 11:17 | אמיר טייג

שר התקשורת, אריאל אטיאס, הודיע כי יאמץ את המלצת ועדת גרונאו, ויקים ועדה לבחינת המדיניות בתחום שידורי הטלוויזיה בישראל. 

בין השאר, הוועדה תמליץ לשר האם להמשיך במדיניות הזיכיונות הקיימת בטלוויזיה המסחרית, או לעבור למדיניות של הענקת רישיונות קבועים.

כמו כן הוועדה תבחן את מדיניות התמחור בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית, ובעיקר את סוגיית חבילת הערוצים הבסיסית. במסגרת זו, תמליץ הוועדה האם לאפשר פרסום בטלוויזיה הרב ערוצית. אטיאס לא הזכיר לוחות זמנים להקמת הוועדה או להגשת המלצותיה.

בשנים האחרונות נמנע משרד התקשורת מלהתערב בהסדרת תחום הטלוויזיה, והותיר את העניין למועצת הרשות השנייה ולמועצת הכבלים והלוויין. עם זאת בתקופה זו ניכרת התמרמרות רבה בקרב החברות הפועלות בתחום, על כך שההסדרה בענף אינה תואמת את ההתפתחויות בו.

אחת הבעיות היתה שלאף אחת מהרשויות לא היו סמכויות לביצוע רפורמה כוללת בתחום שידורי הטלוויזיה. לפיכך החליט משרד התקשורת להסדיר את העניין בעצמו.

אטיאס אמר: "אני תומך בגישה של הרשות השנייה, העומדת על אכיפת המחויבויות של זכייניות הטלוויזיה המסחרית. ואולם לא יהיה נכון להתעלם מההתפתחויות הטכנולוגיות, מדרישות היוצרים ומהצרכים של הזכיינים.

"אנו במשרד מקווים לראות את הדברים מסתדרים, אך אם לא - אנו מחויבים להתערב. חבילת בסיס של 200 שקל בטלוויזיה הרב ערוצית, אינה יכולה להישאר לאורך זמן, במיוחד כאשר בכל העולם נהוגות חבילות זולות יותר".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות