אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טכנולוגיה סולרית חדשה - חלונות זכוכית צבועים בצבעים אורגנים צילום: בלומברג

טכנולוגיה סולרית חדשה - חלונות זכוכית צבועים בצבעים אורגנים

מדענים פיתחו טכנולוגיה חדשה, שמאפשרת להמיר קרני אור באמצעות תאים סולרים שנמצאים בקצה של משטח הזכוכית או הפלסטיק הצבוע, תוך כדי הוזלה משמעותית של העלויות

14.07.2008, 12:05 | גלית שפיר

מדענים פיתחו טכנולוגיה חדשה למתקנים סולרים באמצעות חלונות זכוכית צבועים בתערובת של צבעים אורגנים. הטכנולוגיה החדשה פועלת באופן הבא: קרני האור נקלטות בצבע שמצפה משטח זכוכית או פלסטיק, ודרך מוליכים הן מועברות לקצוות הזכוכית. בקצוות נמצאים תאים סולרים, שממירים את האנרגיה לחשמל.

הטכנולוגיה החדשה מוזילה את עלויות המתקנים הסולרים, מאחר והתאים הסולרים תופסים רק חלק קטן מהמשטח ולא פרושים על פני כל השטח. לפי העיתון "גארדיאן" הבריטי, המתקנים בקצה המשטח יכולים להיות קטנים פי 100 מהפנלים הסולרים הקיימים היום.

מהנדס החשמל מרק באדרו מ-MIT מעריך כי הטכנולוגיה החדשה תעלה פחות מדולר אחד לוואט. ג'ון מפל, אחד ממפתחי הטכנולוגיה מ-MIT, אמר בראיון ל"אינדיפנדנט": "בנינו את המתקן כך שהאור יכול לנוע למרחקים ארוכים יותר, דבר שמוביל לביצועים טובים יותר ומוזיל את העלויות". האתר efluxmedia מדווח כי המוצר החדש יעיל ביותר מ- 50% מהמערכות הסולריות הקיימות.

הרעיון עצמו אינו חדש: כבר בשנות ה-70 ניסו לבנות מודל דומה, אך הצבעים שבהם השתמשו לא אפשרו לאסוף כמות מספיקה של קרני השמש והרעיון נזנח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות