אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: קונטיננטל איירליינס ואתיופיאן איירליינס מעלות מחירים צילום: shutterstock

פרסום ראשון: קונטיננטל איירליינס ואתיופיאן איירליינס מעלות מחירים

שתי החברות הודיעו לסוכני הנסיעות על עלייה בהיטלי הדלק, החל מהיום ומחר. כך למשל, היטל הדלק בטיסת קונטיננטל יעלה ב-42 דולר לקטע טיסה, ויעמוד מעתה על 256 דולר לקטע טיסה במחלקת תיירים

15.07.2008, 18:06 | יסמין גיל

חברת התעופה קונטיננטל איירליינס, המפעילה טיסות ישירות מנתב"ג לניו יורק, עידכנה (ג') את סוכני הנסיעות כי החל מהיום (ג') תחול עלייה בהיטלי הדלק על טיסותיה. זאת כתוצאה "מעלייה במחירי הדלק הסילוני", כפי שנמסר בהודעה. בחברה ציינו עם זאת, כי ניתן יהיה לכרטס הזמנות  קיימות על פי התעריפים הישנים עד יום חמישי, ה-17 בחודש.

היטל הדלק יעלה ב-42 דולר לקטע טיסה, ויעמוד מעתה על 256 דולר לקטע טיסה במחלקת תיירים, ו-306 דולר לקטע טיסה במחלקת עסקים.

גם חברת אתיופיאן איירליינס הודיעה לסוכני הנסיעות על עלייה בהיטלי הטיסה, החל ממחר. על פי הודעת החברה, היטל הדלק יעלה ב-10 דולר לקטע טיסה בין תל אביב לבין אדיס אבבה, וב-5-10 דולר לקטע טיסה ביעדי המשך.

הודעות נוספות נמסרו לאחרונה גם מחברות התעופה לופטהנזה, אל על, ורויאל ג'ורדניאן.

אחד מסוכני הנסיעות, שלמד היום את דבר עליית המחירים, אמר: "חברות התעופה חייבות להודיע מינימום 14 יום מראש על העלאת מחירים, לא מהיום למחר. אני לא מבין, הן קונות את הדלק היום? הרי הן קונות דלק חצי שנה, שלושה חודשים מראש".

 אתמול אמר הממונה על הגנת הצרכן במשרד התמ"ת, עו"ד יצחק קמחי, כי "אין מקום להצמיד אקדח לרקתם של הצרכנים ולהודיע להם ימים ספורים לפני הטיסה כי המחיר עלה וכי עליהם לשלם יותר או לבטל". הוא הוסיף כי השימוש בביטוי 'היטל דלק' מטעה את הצרכנים, העלולים לחשוב כי מדובר בהוראה שלטונית או במס, ולא בהחלטה פרטית של חברות התעופה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות