אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדירוג הירוק של יצרניות האלקטרוניקה: סוני הכי גבוהה, נינטנדו הכי נמוכה צילום: עמית שעל

הדירוג הירוק של יצרניות האלקטרוניקה: סוני הכי גבוהה, נינטנדו הכי נמוכה

גרינפיס פרסמה את המדד השנתי, שמדרג את המדיניות ואת ההתנהלות הסביבתית של היצרניות המובילות בעולם. הציון הגבוה ביותר - 5 מתוך 10

16.07.2008, 08:22 | עידו קינן

אחת הדרכים שלנו לשמור על איכות הסביבה היא "קנייה ירוקה", שבמסגרתה אנחנו בוחרים את המוצרים שהנזק שהם מסבים לסביבה הוא הנמוך ביותר. יש הרבה דרכים למדוד את הנזק הסביבתי של מוצרים: האם תהליך ייצורם חסכני באנרגיה? האם המפעל מזהם? האם החברה משתמשת במינימום חומרי אריזה? האם הם נמכרים בסמוך למקום ייצורם או עוברים שינוע ארוך ובזבזני?

ארגון איכות הסביבה גרינפיס מציע מדד שבוחן את יצרניות האלקטרוניקה הגדולות של טלפונים סלולריים, קונסולות משחקי וידיאו, טלוויזיות ומחשבים, ונותן להן ציון בין 0 (הכי מזהם) ל־10 (הכי ירוק). הציון הוא בהתאם למדיניות ולהתנהלות בפועל של הפחתת שימוש בכימיקלים מזיקים, קבלת אחריות למוצרים שסיימו את מחזור חייהם והשפעה על האקלים הגלובלי. "שתי הדרישות שלנו הן שהחברות ינקו את המוצרים שלהן על ידי הפסקת השימוש בחומרים מסוכנים וכן איסוף ומיחזור אחראי של המוצרים שלהן כשהם יוצאים משימוש", אומרים בגרינפיס.

החברה המזהמת ביותר לפי מדד גרינפיס מחודש יוני היא נינטנדו, יצרנית קונסולת המשחקים הפופולרית Wii, שקיבלה ציון 0.8. אחריה, עם ציון 2.2, יצרנית התוכנה מיקרוסופט, ואחריה יצרנית האלקטרוניקה LG, עם 3.3. החברות הכי ירוקות ברשימה הן יצרנית האלקטרוניקה סוני ויצרנית הסלולר סוני אריקסון, שקיבלו ציון של 5.1. אחריהן ברשימה נמצאת נוקיה (4.8), וסמסונג ודל (4.5). בגרינפיס עדיין מחכים לחברה הראשונה שתקבל 10 עגול.

למדד המלא והמפורט - לחצו כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות