אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה ינאי ל"כלכליסט": "הרכישה תהפוך את טבע לשחקנית מובילה באירופה" צילום: עמית שעל

שלמה ינאי ל"כלכליסט": "הרכישה תהפוך את טבע לשחקנית מובילה באירופה"

מנכ"ל טבע אמר בשיחת ועידה כי בעקבות רכישת באר, צפויה טבע להגדיל את נתח השוק שלה מ-18% ל-24% בשוק הגנרי האמריקאי, ול-16% מכל שוק התרופות העולמי במונחי מרשמים. ינאי: "אני לא יכול לדמיין חברה מתאימה יותר לטבע מבאר"

19.07.2008, 12:06 | תומר קורנפלד
"באר וטבע החליטו לאחד כוחות כדי לתת ערך רב יותר לבעלי המניות של שתי החברות", כך אמר מנכ"ל טבע, שלמה ינאי, בפתיחת שיחת הוועידה שערכה החברה בעקבות רכישת חברת התרופות האמריקאית באר. "אני לא יכול לדמיין חברה טובה יותר שמתאימה לטבע מבאר", הוסיף ינאי.

בעקבות הרכישה צפויה טבע להגדיל את נתח השוק שלה מ-18% ל-24% בשוק הגנרי האמריקאי, ול-16% מכל שוק התרופות העולמי במונחי מרשמים.

העסקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית טבע קונה את חברת התרופות באר ב-7.46 מיליארד דולר טבע מגדילה את הפער מול מתחרותיה ושומרת על מעמדה כחברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם. היום הודיעה טבע כי חתמה על הסכם לרכישת חברת באר האמריקאית, הנחשבת לחברת התרופות הגנריות הרביעית בגודלה בעולם תמורת 7.46 מיליארד דולר ועוד חוב שהיא לוקחת על עצמה בשווי 1.5 מיליארד דולר תומר קורנפלד, 3 תגובותלכתבה המלאה

על יתרונות הרכישה אמר ינאי בשיחה עם "כלכליסט": "הרכישה תהפוך את טבע לשחקנית מובילה בשוק האירופאי. בחלק מהמקומות נהיה החברה המובילה", הוסיף. בשוק הגרמני, טבע צפויה להכפיל את המכירות שלה ולהיות החברה החמישית בגודלה במדינה. בשוק הפולני – טבע תהיה השלישית ואילו בשוק הרוסי תיכנס טבע לעשירייה הראשונה של חברות התרופות.

"רכישת החברה לא תיתן רק הרחבה של הנוכחות הגיאוגרפית של טבע, אלא גם תגדיל את צבר המוצרים של טבע ליותר מ-500 מוצרים בעלי מכירות מקור של 120 מיליארד דולר. טבע מעריכה שב-70 מיליארד דולר מתוכם היא הראשונה שהגישה את הבקשה על פי Paragraph IV (אתגור פטנט קיים) ולכן עשויה לזכות בתקופת בלעדיות של 180 יום.

ינאי גם התייחס לתוכניתה של טבע, הקרויה גם תוכנית 20/20 (תוכנית החומש האסטרטגית של טבע שעד 2012 תכפיל את מכירותיה ל-20 מיליארד דולר עם רווח נקי בשיעור של 20%). "בעת פרסום התוכנית, התכוונו שהשגת היעד תיעשה באמצעות רכישות קטנות, כמו רכישת חברת בנטלי הספרדית. רכישת באר היא בפירוש לא חלק מהתוכנית האסטרטגית של הצמיחה – ולאחר סגירת העסקה נעדכן את התחזית ארוכת הטווח, כלפי מעלה כמובן", אמר מנכ"ל טבע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות