אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדד המשולב של בנק ישראל למצב המשק ירד ביוני ב-0.3% צילום: shutterstock

המדד המשולב של בנק ישראל למצב המשק ירד ביוני ב-0.3%

המדד החודש הושפע מחד מירידה במדד הייצור התעשייתי, במדד הפדיון במסחר ושירותים ובמדד יצוא השירותים, ומאידך מעלייה במדדי יצוא וייבוא הסחורות. גם מדד מלניק יורד ב-0.3%

20.07.2008, 15:40 | כתב "כלכליסט"

המדד המשולב של בנק ישראל למצב המשק ירד ביוני ב-0.3%. הירידות בחודשיים האחרונים בנתוני המדד מעידות על האטה בקצב ההתרחבות במשק, לעומת זה של הרבעון הראשון של השנה.

המדד החודש הושפע מחד מירידה במדד הייצור התעשייתי, במדד הפדיון במסחר ושירותים ובמדד יצוא השירותים, ומאידך מעלייה במדדי יצוא וייבוא הסחורות.

רכיבי המדד: מדד הייצור התעשייתי ירד במאי ב-3.7%, לאחר עלייה של 3.3% בחודש אפריל. מדד הפדיון של המסחר והשירותים ירד במאי ב-4.5%, בהמשך לירידה של 0.6% באפריל. מדד יצוא השירותים ירד ביוני ב-1.1% לאחר ירידה של 5.3 במאי. במדד יצוא הסחורות נרשמה עליה של 7.5% ביוני לאחר ירידה של 2.3% במאי. מדד הייבוא עלה ביוני ב-9.5%, לאחר ירידה בו של 7.3% במאי.

   

גם מדד מלניק למצב המשק ירד בחודש יוני ב-0.3%. לדברי פרופ' רפי מלניק, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים במרכז הבינתחומי הרצליה, ירידת המדד בחודש יוני מסמנת אפשרות להתמתנות הפעילות המשקית. להערכתו, מדובר בהשפעת המיתון בארצות הברית ובמשקים מפותחים אחרים על כלכלת ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות