אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליון אוסטרלים עלולים לסבול ממחסור במי שתייה בגלל הבצורת צילום: בלומברג

מיליון אוסטרלים עלולים לסבול ממחסור במי שתייה בגלל הבצורת

מדו"ח חדש על מצב מערכת הנהרות הגדולה במדינה עולה כי אם תימשך הבצורת ששוררת במדינה כבר שבע שנים, בתוך שנתיים תיפגע אספקת המים ליותר ממיליון אנשים

20.07.2008, 18:23 | סוכנויות הידיעות
עד מיליון איש באוסטרליה עלולים לסבול ממחסור במי שתייה אם הבצורת במדינה תימשך. כך חשף היום (א') דו"ח על מצב מערכת הנהרות הגדולה במדינה.

מהדו"ח עולה כי המצב הגיע לרמה קריטית במערכת מוריי-דארלינג, שמספקת מים ל"קערת המזון" של אוסטרליה – שטח אדמה כמעט כפול בגודלו מצרפת בחוף המזרחי של היבשת.

"אנחנו נמצאים בצרות אמיתיות באגן מוריי-דארלינג", אמרה שרת ענייני שינוי האקלים פני וונג לטלוויזיה. לדבריה, "היו זרימות מאוד נמוכות, ויוני יבש ביותר. המוקד חייב להיות על צרכים בסיסיים של אנשים, כלומר – צרכים של מיליון ויותר אנשים שנסמכים על האגן לאספקת מי שתייה".

לדברי וונג, "זה מזכיר לנו שוב עד כמה המדינה הזאת, אוסטרליה, פגיעה במיוחד לשינויי האקלים".

אוסטרליה מתמודדת עם הבצורת הקשה ביותר שפקדה אותה מזה מאה שנים, שנמשכת בכמה אזורים כבר שבע שנים, ושהובילה להגבלת שימוש במים בערים הגדולות במדינה.

לפי הדו"ח, מערכת מוריי-דארלינג, שאחראית על השקיית יותר מ-40% מהתוצרת החקלאית של אוסטרליה, יכולה לספק את צורכי מי השתייה של האוכלוסייה בשנים 2008 ו-2009, אך לאחר מכן יהיו בעיות באספקת מי השתייה אם לא תסתיים הבצורת.

לפי דו"ח שפרסמו מדענים בכירים במדינה מוקדם יותר החודש, השפעות שינוי האקלים צפויות להחריף באוסטרליה, והמדינה תחווה פי עשר יותר גלי חום בשנים הקרובות. דבר זה עלול להפוך את הבצורת לחלק קבוע מהנוף האוסטרלי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות