אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספרד אלופת אירופה - גם בחובות לשחקנים צילום: איי פי

ספרד אלופת אירופה - גם בחובות לשחקנים

משבר הנדל"ן הספרדי, שהיכה ברבים מטייקוני הנדל"ן שהם גם בעלי מועדוני כדורגל, הביאו את הקבוצות לקשיים בתשלום משכורות. נשיא איגוד השחקנים: "מועדונים רבים מכריזים על פשיטת רגל"

23.07.2008, 10:21 | אוריאל דסקל

מועדונים בשתי הליגות הבכירות של ספרד חייבים לשחקנים 38 מיליון יורו (60.5 מיליון דולר), כך טוען איגוד השחקנים הספרדיים (AFE). נשיא ה-AFE, גרארדו מווילה, אמר שהמשבר הכלכלי שהיכה במועדונים ספרדיים רבים הביא את הסכום שהם חייבים לשחקנים לרמת שיא. "יש לנו יותר תלונות על מועדונים מאי פעם", אמר מווילה ליומון הספורט הספרדי, "אס", "הבעיה היא שמועדונים רבים מכריזים על פשיטת רגל ובסופו של דבר לא משלמים לשחקנים".

נפילת שוק הנדל"ן הספרדי היא הסיבה העיקרית למשבר בכדורגל הספרדי. רבים מבעלי המועדונים הם טייקוני נדל"ן, שאיבדו כסף רב בעקבות המשבר האחרון. "אם זה ימשיך ככה, הליגות הספרדיות הבכירות יאבדו את השחקנים לליגות אחרות, ואף זר איכותי לא ירצה לבוא לכאן".

ויצ'נק גראנדה, נשיא מאיורקה למשל, התקשה לשלם לשחקנים והשבוע הוא הכריז על פשיטת רגל ומכר את המועדון לחברת גרופו דראק. דוגמה נוספת היא מחאתם, על המגרש, בשנה שעברה של שחקני לבנטה, על כך שלא קיבלו משכורות.

את מאיורקה רכש פול דייוידסון, טייקון אנגלי המכונה ה"אינסטלאטור" בזכות העסק המוצלח שלו שמתמחה בתיקוני בעיות סתימות. הוא שילם כ-65 מיליון יורו.

מועדון נוסף שיימכר הוא ריאל בטיס סביליה, שהבעלים שלו, מנואל רואיס דה לופרה, חויב למכור חצי מנכסיו על ידי בית המשפט בסביליה, שמצא אותו אשם בדיווחים כוזבים למס הכנסה. לפי דיווחים בספרד, לואיס קאסטל, ירכוש 52% מסביליה עבור כ-50 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות