אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופסקו הטיסות בין לוב לשוויץ בגלל מעצר בנו של קדאפי צילום: בלומברג

הופסקו הטיסות בין לוב לשוויץ בגלל מעצר בנו של קדאפי

בשבוע שעבר נעצרו חניבעל קדאפי ואשתו בג'נבה בחשד להתעללות במשרתיהם האישיים. לוב הודיעה בתגובה לשוויץ על הפסקת הטיסות בין המדינות

23.07.2008, 15:35 | דורון פסקין
מה שהחל במעצר בנו של שליט לוב מועמר קדאפי בשוויץ התפתח עד מהרה לתקרית דיפלומטית בין שתי המדינות ולהפסקת הטיסות ביניהן.

בשבוע שעבר נעצרו בג'נבה בנו של קדאפי, מועתסם בילאל הידוע בכינוי חניבעל, ואשתו, בגלל חשד שהתעללו בשני משרתיהם האישיים. בהמשך שוחררו השניים בערבות.

הלובים כעסו על מעצר אשתו של חניבעל, שנמצאת בחודשי הריון מתקדמים, ולא הסתפקו במחאה דיפלומטית: חברת התעופה השוויצרית קיבלה מסר ברור מטריפולי לפיו עליה להפסיק את הטיסות ללוב וממנה. במקביל צמצמה חברת התעופה הלובית את טיסותיה לשוויץ לפעם אחת בלבד בשבוע.

דובר רשמי של חברת התעופה השוויצרית אישר כי חברתו הפסיקה לטוס ללוב החל מיום ראשון, אך ציין שמדובר ב"סיבות טכניות".

מסתבר כי ההודעה הלובית הפתיעה את השוויצרים. לפי דיווחים משדה התעופה של ציריך ביום ראשון המתינו מאות נוסעים, רובם ערבים, לטיסה ללוב, עד שלבסוף נאלצה החברה השוויצרית להודיע להם על ביטול.

בתחילת השבוע איימה בתו של קדאפי, עאישה, ששוויץ תשלם על "המזימה הזולה" כנגד אחיה הצעיר חניבעל ואשתו. עתה, איומיה של הבת והחרם האווירי של הלובים מתקבלים בחשש גדול אצל השוויצרים, מאחר שלוב היא ספקית הנפט המובילה למדינה האירופית.

בשלב זה מסרבים דוברים רשמיים של ממשלת שוויצריה להתייחס לנושא בפומבי ומנסים לסיים את המשבר בצורה שקטה. מלוב נמסר היום כי המדינה שוקלת למשוך את הפיקדונות שלה בבנקים שוויצרים אם ממשלת שוויץ תסרב להתנצל על מעצרו של חניבעל.

הכותב הוא מנהל מחלקת המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות