אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חרף התנגדות התושבים: פארק יוקם בין הרצליה לכפר שמריהו צילום: מיכאל קרמר

חרף התנגדות התושבים: פארק יוקם בין הרצליה לכפר שמריהו

הרצליה וכפר שמריהו ייאלצו לבנות פארק בשטח של 320 דונם בסמוך לשכונות הווילות של היישובים

23.07.2008, 22:26 | שי פאוזנר

הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה היום (ד') תוספת של 320 דונם לפארק עירוני ראשי בשטח שבין הרצליה לכפר שמריהו.

הוועדה קיבלה את המלצותיה של החוקרת המיוחדת לבנה אלונים, ודחתה את התנגדויותיהם של עיריית הרצליה, מועצת כפר שמריהו ומינהל מקרקעי ישראל. הגופים ביקשו להותיר את הקרקע בהגדרתה כקרקע חקלאית, ובכך למנוע שימוש ציבורי בשטח בסמיכות לבתים ולווילות הגובלים בו. מינהל מקרקעי ישראל אף רמז כי בכוונתו לקדם בעתיד שיווק של קרקעות לבנייה למגורים במתחם זה.

בספטמבר 2004 הופקדה תוכנית המתאר המחוזית במחוז תל אביב, ובה נקבע כי חלקו המערבי של השטח בתחומי כפר שמריהו ייועד לפארק עירוני ראשי. חלקו המזרחי של הפארק, הצמוד לשטח השיפוט של הרצליה, ייועד לאזור עירוני, בדגש על מגורים. ראש מועצת כפר שמריהו, עיריית הרצליה ומינהל מקרקעי ישראל הגישו התנגדויות לתוכנית, וטענו כי כפר שמריהו הוא יישוב כפרי שיש לשמור על חיץ של מרחב פתוח בינו לבין סביבתו, ולכן אין לאשר שטח פתוח מיוחד, שייועד בעיקר לפנאי ולנופש.

 

איתמר בן דוד, המתכנן הסביבתי של החברה להגנת הטבע, מסר בתגובה: "החלטה אמיצה של הוועדה מעגנת שטחים פתוחים למטרות של פנאי ונופש לתושבי צפון מחוז תל אביב — הצפוף ביותר בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל-5
ראות ירוקות זה תמיד טוב,אבל הכל בפרופורציה. בניה מסיבית מביאה להיצע והורדת או הקפאת מחיר. בניה מסיבית נותנת חמצן לעיריה ותוספת איכות שירות לתושבים. הרצליה דוגמא קלסית לכישלון צורב בנושא ! עיר מוזנחת,מזדקנת,חסרת מעוף וכשלצידה עומדות ערים דינמיות שגורפות אוכלוסיה צעירה ואיכותית. ראה דרום נתניה כדוגמא מה רע ? שלא לדבר על רעננה ואפילו פ"ת שהבינה עיניין.
מוישלה , מרכז  |  28.07.08
5.
פארק זה חובה בכל מקום
מה הבעיה עם שטחים פתוחים? לא עדיף שיהיו עוד שטחים פתוחים באזור המרכז (והשרון!!) מאשר רק בנייה ועוד בתים בגודל 5 דונם כל אחד כולל בריכה רק בזבוז העשירים האלו מביאים לנו והם משלמים הכי פחות מכל אחד כי כסף נדבק לכסף אין פלא אח"כ שהעשירים נשארים עשירים והעניים נשארים עניים
איציק , מרכז  |  27.07.08
4.
גושי חוף התכלת
עכשיו נשארו הדונמים הבודדים והגלמודים לבד. עד שגרמן תתחיל לזוז גם הם יהפכו לפארק. להרצליה עיריה כושלת שממולה עומדת נתניה בשיא העוצמה, רעננה שלא מפסיקה לרוץ ובעורף כפר סבא והוד השרון ועוד איך רצות. לקחו לבעלי המגרשים את הבאסה וקיבלו אחלה באסה כפולה ומכופלת.
מוישלה , מרכז  |  27.07.08
לכל התגובות