אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר חמש שנות חקירה: הוגשו כתבי אישום נגד גזבר קיבוץ שפיים ואשתו צילום: מאיר פרטוש

לאחר חמש שנות חקירה: הוגשו כתבי אישום נגד גזבר קיבוץ שפיים ואשתו

יהודה דורון, שהיה בעבר מורשה חתימה בחשבונות השונים של הקיבוץ, נאשם כי באמצעות שימוש בכרטיסי אשראי, העברות בנקאיות ושיקים של הקיבוץ העביר לחשבונותיו כ-15 מיליון שקל בסך הכל. בין השאר, מואשמים בני הזוג ברכישת בית בקיסריה בחלק מהכספים שנגנבו

28.07.2008, 17:22 | מארק שון

כתבי אישום חמורים הוגשו היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד יהודה דורון, ששימש במשך שנים גזבר קיבוץ שפיים, ואשתו קתרינה. כתב האישום כולל אישומים של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומספר עבירות על חוק איסור הלבנת הון.

בשנים 1996-2002 היו דורון ואשתו חברי קיבוץ שפיים, כאשר דורון שימש כמנהל מערכות מידע בקיבוץ. במסגרת תפקידו, היה מעורב דורון בכל הנוגע לניהול החשבונות בקיבוץ והיה מורשה חתימה בשני חשבונות בנק שונים.

מכתב האישום עולה, כי דורון השתמש בפנקסי שיקים מהחשבון העסקי של הקיבוץ והעביר לחשבונו הפרטי סך כולל של כ-1.9 מיליון שקל. באוקטובר 1997, אף השתמש הזוג בחלק מהכספים שנגנבו מהקיבוץ לצורך רכישת בית בקיסריה, זאת כאשר דורון מציג מצג כוזב לחברי הקיבוץ, לפיו רכש את הבית בסיוע בן דודו.

דורון. 15 מיליון שקל ב-6 שנים, צילום: מאיר פרטוש דורון. 15 מיליון שקל ב-6 שנים | צילום: מאיר פרטוש דורון. 15 מיליון שקל ב-6 שנים, צילום: מאיר פרטוש

דורון אף נאשם, כי כאשר מונה לנאמן בחשבון נאמנות אליו העביר הקיבוץ חלק מעסקיו, העביר סכום של כ-5.5 מיליון שקל מחשבון הנאמנות לחשבונה הפרטי של אשתו, קתרינה. עוד מתברר, כי הזוג השתמש בכרטיסי אשראי ובשיקים שהיו רשומים כולם בחשבון הנאמנות.

בין השנים 1996-2002 הכניס דורון לחשבונו, מכספי הקיבוץ, כך לפי כתב האישום, כ-15 מיליון שקל מפעולות המרמה, זאת ללא כל דיווח למס הכנסה ותוך כוונה לחמוק ממס.

חקירת המשטרה בעניין החלה בשנת 2003. עו"ד טל בננסון אמר היום לכלכליסט, כי דורון פנה אליו היום לאחר נתק של הרבה זמן. "אני הבאתי אותו בזמנו מפינלנד במסגרת הסדר שהגענו אליו, חקרו אותו ומאז כלום. פתאום עכשיו, אחרי חמש שנים", אומר בננסון, "מוגש כתב אישום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
קיבוץ שפיים
שיחזיר את כספי הגנבה למדינה ,גם כך הקיבוצים קיבלו במתנה את האדמות שלהם מהמדינה הם עושים עסקים מהאדמות ששייכות לכולם ,למה לא מחלקים בתים ואדמות לעירוניים ??? למה חייל שמשרת בצבא לא מקבל את התנאים של הקיבוצניקים ? למה בעבר עשו להם מחיקת חובות ועכשיו שיש להם מיליונים לא מבקשים בחזרה . השחיתות בכל המקומות ,מגעילים . מי שיכול לוקח בלי חשבון.
אריק , גבעתיים  |  29.07.08
1.
למה למהר כל כך
כל פעם אני נדהם מחדש כשאני נוכח כמה מהר מגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד אנשים שבסך הכל שגו. למה החיפזון. למה לא יתנו להם זמן לתקן את דרכיהם, להשתקם, לעבוד, להרויח כסף, לעשות שוב הון קטן בדרכים אלו ואחרות. כולו חלפו חמש שנים. מה זה חמש שנים לעומת הנצח. אני בטוח שרק חלק מזערי מחומר הראיות הלך לאיבוד בתקופה קצרה כל כך. בטח לא יותר משלושה פרקליטים וחצישה מתמחים התחלפו בתקופה קצרה כזאת, וכבר מגישים כתב אישום. תוקם ועדת חקירה ממלכתית ויפה שעה אחת קודם.
ערן  |  28.07.08