אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע משקיעה בקיורטק 10.5 מיליון דולר נוספים צילום: פלאש 90

טבע משקיעה בקיורטק 10.5 מיליון דולר נוספים

ההשקעה הנוספת תאפשר לקיורטק לקיים ניסוי Phase II בהתוויה של סרטן מעי הגס, בנוסף לניסוי הנערך בימים אלו בחולי סרטן הלימפומה

29.07.2008, 12:34 | הדר רז

טבע מרחיבה את הסכם ההשקעה בחברת קיורטק, חברת פורטפוליו של כלל ביוטכנולוגיה, ותשקיע 10.5 מיליון דולר נוספים בחברה. קיורטק מתמקדת בפיתוח תרופות הפועלות באמצעות ויסות וחיזוק של מערכת החיסון כאמצעי לטיפול בסוגי סרטן שונים.

ההשקעה הנוספת נועדה לאפשר לקיורטק לבצע ניסוי Phase II בתרופת ה- CT011 במתווה של סרטן מעי הגס, זאת בנוסף לניסוי הנערך בימים אלו בחולי סרטן הלימפומה. בעקבות ההשקעה, תרשום כלל תעשיות ביוטכנולוגיה רווח שלא יפחת מ- 13 מיליון ש"ח, שיירשם במקביל לביצוע ההשקעה הנוספת בפועל.

הסכם ההשקעה החדש הנו תיקון להסכם מפברואר 2006 אז השקיעה טבע בקיורטק 6 מיליון דולר לפי שווי של 40 מיליון דולר (לפני הכסף). במסגרת ההסכם ניתנה לטבע האופציה להשקיע עד 22 מיליון דולר נוספים לפי שווי של 120 מיליון דולר לפני הכסף. אם תשקיע טבע את כל הכספים אותם התחייבה להשקיע בהתאם להסכם, תחזיק טבע עד כ-38% מהון המניות של קיורטק בדילול מלא.

משמעות ההסכם הייתה שטבע תממן את כל הניסויים העתידיים של קיורטק, ואם תשלים קיורטק את הניסויים בהצלחה טבע תרכוש את החברה תמורת 160 מיליון דולר, המשקפים לקיורטק שווי של 260 מיליון דולר.

בעלי המניות העיקריים בקיורטק (ללא חישוב האחזקות של טבע) שאמורים להתחלק בסכום הם כלל תעשיות ביוטכנולוגיה (54%), כלל תעשיות (32%), פולאר תקשורת (5%) וטכנורוב של אלפרד אקירוב (5%).

כלל ביוטכנולוגיה היא חברת השקעות בתחום מדעי החיים שנסחרת בשווי של 440 מיליון שקל. בעלי המניות העיקריים בה הם כלל תעשיות (67%) וטבע (15%).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות