אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AllJobs: עלייה של 2.8% בביקוש לעובדים בחודש יולי לעומת יוני צילום: בלומברג

AllJobs: עלייה של 2.8% בביקוש לעובדים בחודש יולי לעומת יוני

לפי נתוני אתר חיפוש המשרות, עלה הביקוש לעובדים בתחום מדעי החיים ב-14.7%. לעומת זאת, הביקוש לעובדים בענף התעופה ירד ב-24% בשל העלייה העולמית במחירי הנפט

29.07.2008, 13:51 | עדי הגין

עלייה של 2.8% בהיקף הביקוש לעובדים בחודש יולי לעומת חודש יוני. זאת, על פי נתוני אתר AllJobs, המבוססים על מודעות דרושים שנאספו מכל אמצעי המדיה השונים.

הגידול בביקוש לעובדים בתחום מדעי החיים נסתכם בכ-14.7% לעומת החודש הקודם. אחת החברות המובילות בתחום, היא חברת טבע, שהגדילה את פעילותה בתחומי המחקר והפיתוח ע"י גיוס של 50 אנשי מחקר לתפקיד מתמחים לעריכת פטנטים.

שלמה ינאי מנכ"ל טבע. גייסה 50 אנשי מחקר, צילום: פלאש 90 שלמה ינאי מנכ"ל טבע. גייסה 50 אנשי מחקר | צילום: פלאש 90 שלמה ינאי מנכ"ל טבע. גייסה 50 אנשי מחקר, צילום: פלאש 90

בתפקידי מחקר במדעי החיים נרשמה במהלך חודש יולי עלייה של 7.8%. לתפקידי מכירות במדעי החיים נרשמה עלייה של 36% ומשרות ניהוליות במדעי החיים, בהן נרשמה עלייה של 22% ביחס לחודש הקודם.

לעלייה עולמית במחירי הנפט יש השפעה ישירה על ענף התעופה, שמחיריו עלו כתוצאה מעליית מחירי הדלק הסילוני המיועד למטוסים. חברות התעופה בעולם ניסו ומנסות להתמודד עם מצב זה, באמצעות צמצום כוח העבודה, ביטול קווי טיסה והעלאת מחירי הכרטיסים.

אל על, לדוגמא עדכנה את מחיריה מספר פעמים מתחילת השנה. בתחום ביקוש העובדים בענף התעופה ניתן לזהות בחודש יולי ירידה של של 24% בהשוואה לחודש קודם וירידה של 21% בהשוואה לחודש מקביל אשתקד.

עם זאת, למרות העלייה במחירי הדלק, ניתן לראות שהביקוש לנהגים עלה ב-12.3% בחודש יולי לעומת החודש קודם וב-5.5% לעומת החודש המקביל אשתקד.

רויטל הנדלר, מנכל"ית AllJobs, מציינת, כי "עליית מחירי הנפט לא גרמה לפיטורים המוניים כפי שראינו בארה"ב. המשק ממשיך לצמוח בענף נותני השירותים. דבר זה מצביע על חוסנו של המשק והתאמתו למצב".

העלייה העולמית במחירי הדלק עדיין לא גרמה לפיטורים המוניים בענף התעופה בארץ, צילום: shutterstock העלייה העולמית במחירי הדלק עדיין לא גרמה לפיטורים המוניים בענף התעופה בארץ | צילום: shutterstock העלייה העולמית במחירי הדלק עדיין לא גרמה לפיטורים המוניים בענף התעופה בארץ, צילום: shutterstock

בשנה שעברה, הביקוש לעובדים בענף התיירות היה במגמת עליה של 9.8% בין החודשים יוני-יולי. לקראת עונת השיא בחודשים יולי-אוגוסט השנה, ויחד עם הגידול המשמעותי בתחום תיירות הפנים מתחילת השנה, ניתן היה לצפות לעלייה דומה בביקוש לעובדים בענף התיירות.

עם זאת, השנה, מגמת הביקוש לעובדים בענף התיירות הפוכה, ורושמת בחודש יולי ירידה של 7% בהשוואה לחודש החולף. המגמה השלילית בביקוש למשרות סוכני נסיעות בולטת במיוחד וניכרת ירידה של 16% בחודש זה, בעוד שהביקוש לעובדים בתחום האופרציה ותיירות נכנסת נשאר ללא שינוי בהשוואה לחודש הקודם.

ביקוש גובר לפסיכולוגים ועובדים סוציאליים

הביקוש למקצועות מדעי החברה עלה החודש ב-23%. בין המשרות בהן חל גידול בחודש החולף, ניתן למנות את מקצועות הפסיכולוגיה, המציגים גידול של 8.3% ביחס לחודש החולף. גידול משמעותי נוסף חל גם בביקוש לעובדים סוציאליים, שעומד על 32% לעומת החודש שעבר וכמוהו הביקוש לאחים ואחיות שעלה החודש ב-31%.

גם בביקוש לתפקידים בתחום משאבי אנוש ניכרת עלייה של 15% החודש. הביקוש למזכירות ממשיך לעלות עם עלייה של 9.6%. הביקוש לרואי חשבון ירד ב-13% והביקוש לעורכי דין נשאר ללא שינוי, זה החודש השני ברציפות. לעומת ירידה מתונה של 6.2% שנצפתה בביקוש לאנשי מכירות שטח, הביקוש לאנשי מכירות פרונטליות עלה בחודש יולי ב-20%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות