אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השמש בסהרה תספק חשמל לאירופה צילום: ששון תירם

השמש בסהרה תספק חשמל לאירופה

זו תוכנית שנמצאת כיום בדיונים באירופה, ומקבלת את תמיכת ראש ממשלת בריטניה ונשיא צרפת. העלות המוערכת של הפרויקט - כ-70 מיליארד דולר

29.07.2008, 14:35 | גלית שפיר

השמש במדבר סהרה תספק חשמל לאירופה - זוהי תוכנית הנמצאת היום בדיונים באירופה ונתמכת על ידי ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי. עלותו של הפרויקט 35.7 מיליארד ליש"ט (כ-70 מיליארד דולר). כך מפרסם עיתון ה"טיימס".

ארנולף ג'גר-וולדו ממכון האנרגיה האירופאי אמר בראיון ל"גארדיאן" כי ניתן להפיק חשמל עבור כל אירופה מ- 0.3% מקרני השמש במדבר סהרה.

מדענים קוראים לנצל את השמש המדברית להפקת אנרגיה באמצעות השיטה הפוטו וולטאית (שיטה שבה מומרים קרני השמש לחשמל) או באמצעות השיטת התרמו-סולרית (שיטה שבה קרני השמש נלכדות במראות המכוונות אותן לנוזל המתחמם ויוצר קיטור שמניע טורבינות חשמל).

התוכנית נמצאת היום בשלביה הראשונים של גיוס כספים והתמודדות עם קשיים טכניים. תחילתו של הפרויקט יהיה בעוד כשנתיים והערכה היא כי ייקח לפחות עשר שנים עד שהפרויקט יהיה כלכלי. באיחוד האירופי הציבו לפני שנה יעד לייצר 20% מהאנרגיה בשנת 2020 מאנרגיות מתחדשות.

מדינות פורטוגל וספרד כבר השקיעו רבות בנושא האנרגיה הסולרית. ובנוסף אלגי'ריה הודיעה כי עד שנת 2020 היא תייצא לאירופה 6,000 מגה-וואט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות