אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר לקריאה ראשונה: גם ראשי ערים "עניות" יזכו לאבטחה במידה שהם מאויימים צילום: רוני שיצר

אושר לקריאה ראשונה: גם ראשי ערים "עניות" יזכו לאבטחה במידה שהם מאויימים

לפי הצעת החוק, יחוייב משרד הפנים להעניק אבטחה לראשי רשויות מאויימים, במידה והרשות שהם עומדים בראשה לא מסוגלת לממן את האבטחה בכוחות עצמה. עלות אבטחה חודשית של ראש רשות מוערכת ב-80 אלף שקלים

29.07.2008, 15:34 | שאול אמסטרדמסקי
ועדת הפנים אישרה היום (ג') הצעת חוק שמטרתה לחייב את משרד הפנים להעניק אבטחה לראשי רשויות מאויימים, במידה שהרשות אינה מצליחה לממן את עלות האבטחה בעצמה.

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת אופיר פינס (עבודה) ודוד אזולאי (ש"ס). במסגרת הצעת החוק ייקבעו קריטריונים למתן סיוע על סמך רמת האיום ומצבה הכלכלי של הרשות.

לדברי ראש מדור מאוימים במשטרת ישראל, סנ"צ שמוליק ברק, "13 ראשי רשויות מקומיות בישראל נמצאים בימים אלה תחת איום גבוה. בנוסף, ידוע לנו על עוד 15 פקידים בכירים בעיריות, מנכ"לים וגזברים, הנמצאים גם כן תחת איום".

לדברי ברק, מרבית האיומים הם על רקע פעולות כגון מכרזים, צווים או רישוי עסקים. בתגובה לדבריו אמר ח"כ פינס, כי "ראשי עיר ניצבים לבד בפני דילמה - או להפקיר את העיר לעבריינים או להלחם בהם ללא גיבוי. הממשלה חייבת לעזור להם לבצע את מלאכתם ללא מורא וללא חשש".

לדברי פינס, "תופעת האיומים חריפה במיוחד בעיריות "עניות" בהן ראש העיר לא יכול לממן את אבטחתו מתקציב העירייה". נציג מרכז השלטון המקומי, אבי נעים, הוסיף כי "לרוב המוחלט של הרשויות המקומיות אין שום יכולת לעמוד בנטל הזה".

בתחילת השנה החליטה הממשלה להעמיד 10 מיליון שקלים לטובת סיוע לראשי רשויות עניות בתחום האבטחה. אלא שבדיון התברר שבגלל מחלוקת בין משרד האוצר למשרד הפנים, עד היום לא הועבר הכסף. עלות אבטחה חודשית של ראש רשות מוערכת ב-80 אלף שקלים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות