אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאפלר הגישה הצעת רכש עויינת של 18 מיליארד דולר לקונטיננטל צילום: בלומברג

שאפלר הגישה הצעת רכש עויינת של 18 מיליארד דולר לקונטיננטל

יצרנית חלקי הרכב הגרמנית עקפה את מנכ"ל יצרנית הצמיגים ופנתה ישירות לבעלי המניות, לאחר שהצעת הרכש הקודמת שלה נדחתה לפני כשבועיים

30.07.2008, 16:36 | סוכנויות הידיעות

שאפלר הגישה היום (ד') הצעת רכש עויינת בהיקף של 18 מיליארד דולר לרכישת יצרנית הצמיגים הגרמנית קונטיננטל. אם תתבצע העסקה, היא תהיה העסקה הגדולה ביותר השנה באירופה. מיזוג בין שתי החברות ייצור חברת ענק שתתחרה עם רוברט בוש על המקום השני בשוק חלקי הרכב, אחרי דנסו היפנית.

שאפלר הגישה לפני כשבועיים הצעת רכש לקונטיננטל, שנדחתה. החיזורים הובילו למאבק בין יצרנית המיסבים הגרמנית, שנמצאת בבעלותה של המיליארדרית מריה אליזבת שאפלר, לבין מנכ"ל קונטיננטל מנפרד וונמר.

שאפלר החליטה היום לעקוף את וונמר ופנתה עם הצעת הרכש ישירות למשקיעים. ההצעה של שאפלר עומדת על 70.12 יורו במזומן למניה, פחות ממחיר השוק של קונטיננטל, שעומד על 72 יורו למניה.

אך אפילו אם ההצעה תיכשל, שאפלר מתקדמת לקראת רכישת השליטה בקונטיננטל: בתקופה האחרונה הבטיחה לעצמה שאפלר כ36% ממניות קונטיננטל באמצעות סדרה של עסקאות החלפה שבנקים ארגנו מטעמה.

לאחר שהגישה הצעה רשמית, שאפלר לא תחוייב להגיש הצעה נוספת, והיא יכולה לרכוש את השליטה לאט לאט באמצעות רכישת אחזקות מבעלי מניות באופן פרטי. החברה מבצעת מהלך דומה לזה שביצעה פורשה בהשתלטותה על פולקסוואגן.

קונטיננטל יצאה נגד פעולותיה של שאפלר, וקראה לרשות ניירות ערך לחקור את ההתנהלות בעניין. הרשות מסרה היום כי היא ממשיכה לבדוק את רשת העסקאות שבאמצעותן רכשה שאפלר אחזקות בחברה.

שאפלר טוענת שמיזוג בין שתי החברות יכין את הקרקע להפיכת גרמניה ליצרנית מכוניות העתיד. הנהלת קונטיננטל טוענת שלחברה אין יותר מדי מה להרוויח מהעסקה.

אם יצלח ניסיונה של שאפלר להשתלט על קונטיננטל, שגדולה ממנה פי שלוש, זו תהיה הפעם הראשונה שבה עסק משפחתי בגרמניה השתלט על חברה שרשומה במדד הבלו צ'יפ במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות