אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מופז: אירן מתקרבת לפריצת דרך משמעותית בתוכנית הגרעינית ו"זהו מצב בלתי נסבל" צילום: מאיר אזולאי

מופז: אירן מתקרבת לפריצת דרך משמעותית בתוכנית הגרעינית ו"זהו מצב בלתי נסבל"

שר התחבורה וסגן ראש הממשלה, שאול מופז, שדיבר בוושינגטון אמר כי יש להמשיך לטפל בנושא בערוץ הדיפלומטי אבל "עלינו להבטיח שנהיה מוכנים לכל אופציה של תגובה". מחיר הנפט זינק וסגר ב-125.10 דולר לחבית

01.08.2008, 22:17 | בלומברג

מחיר הנפט זינק הערב (ו') ביותר מדולר לחבית וסגר ברמה של 125.10 דולר לחבית, לאחר ששר התחבורה וסגן ראש הממשלה, שאול מופז, אמר בהרצאה שנשא בוושינגטון, שאירן נמצאת על סף "פריצת דרך גדולה" בתוכנית הגרעינית שלה, וזהו מצב "בלתי נסבל".

"זהו איום קיומי עבורנו ועלינו להבטיח שנהיה מוכנים לכל אופציה", אמר מופז, המתכוון להתמודד על ראשות הממשלה, בהופיעו בפורום האירני במכון האמריקאי למדיניות המזרח התיכון.

למרות שהאשים את ממשלת אירן כי היא מנסה "להרוויח זמן" בהתנגדותה ללחץ הבינלאומי המופעל עליה להפסיק את העשרת האורניום בשטחה, אמר מופז כי לדעתו הערוץ הדיפלומטי בעניין זה חייב להימשך.

"איננו רוצים במלחמה, אנחנו שואפים לשלום, אבל איננו יכולים לאפשר את התרחשותה של שואה שנייה", אמר מופז.

הצהרתו של מופז מהיום, היא המשך לראיון שהעניק לפני חודש ל"ג'רוזלם פוסט" ובו אמר בעניין אירן כי "כל האופציות מונחות על השולחן. אם לא תהיה ברירה והאפשרות שתיוותר היא אירן גרעינית או מהלומה צבאית לפני כן, ברור מה צריכה להיות הבחירה של ישראל", אמר אז מופז. הערות דומות של מופז שהצהיר ביוני גרמו, עם פרסומן, לזינוק במחירי הנפט באותו יום.

בשוק הנפט ראו בדברי מופז רמז על התקפה אמריקאית או ישראלית באיראן ומחיר הנפט זינק בתגובה ל-128 דולר, אך בהמשך נסוג ל-125 דולר לחבית. איראן איימה לא אחת לחסום את מיצרי הורמוז, דרכם עובר רבע מיצוא הנפט העולמי, אם תותקף.

הנפט סגר ברמה של 125.10 דולר לחבית, עלייה של 1.02 דולר, או עלייה שבועית של 1.5%. ביום חמישי נסגר הנפט על 124.1 דולר, לאחר ירידה דרמטית של 2.1%.

בסיכום חודשי איבד הנפט בחודש יולי 15.92 דולר ממחירו - הירידה הגדולה ביותר אי פעם במונחים דולריים. באחוזים, הוזל בחודש החולף הנפט ב-11%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
אי אפשר ללמד אותו לשתוק? הוא לא לומד מטעויות שלו
מופז, עשית טעות כזו לפני חודש, אתה לא לומד, אתה שרוצה להיות ממשלה לא יכול לנהוג כחמור. מותר לטעות, אסור לחזור על טעויות, הגזמת בגדול, אתה לא אחראי ולא יכול להוביל את מדינת ישראל. בעצם מה רוצים ממך? לא עשית דבר טוב עד היום למה שישתנה. לך הבייתה, לך לעבוד, נסה להרויח כסף ולא לסכן את פרנסתינו אזרחי ישראל.
משה לופט , מרכז  |  01.08.08
לכל התגובות