אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוראות רשמיות בארה"ב: ניתן להחרים מחשבים ניידים במעברי הגבול צילום: אי פי איי

הוראות רשמיות בארה"ב: ניתן להחרים מחשבים ניידים במעברי הגבול

לפי הוראות של המשרד לביטחון פנים בארה"ב, ניתן להחרים לתקופה בלתי מוגבלת כל מכשיר דיגיטלי, של כל נוסע הנכנס למדינה, או להעתיק את תוכנו

01.08.2008, 19:04 | סוכנויות הידיעות
אנשי ביטחון יוכלו להחרים לתקופה בלתי מוגבלת מחשבים ניידים של נוסעים שייכנסו לתחומי ארצות הברית - כך לפי דיווח של "הוושינגטון פוסט". הדיווח מסתמך על הוראות חדשות של שתי סוכנויות השייכות למשרד לביטחון פנים האמריקאי - הסוכנות לענייני הגירה, והסוכנות להגנה על הגבולות והמכס.

אנשי הביטחון המוצבים במעברי הגבול יוכלו להחרים מחשבים ניידים או מכשירים דומים גם ללא ציון חשד ספציפי לפעילות לא חוקית מצדם של הנוסעים. כמו כן, אנשי הביטחון יוכלו להעתיק תוכן של זיכרון המחשב או של הכונן הקשיח ולמסור אותו לסוכנויות ממשלתיות אחרות, או להעבירו לחברות פרטיות לצרכי תרגום, פענוח הצפנה או סיבות אחרות. לפי הדיווח, ההוראות נכנסו לתוקף לפני כשבועיים והן תקפות לכל מי שיעבור במעברי הגבול, גם לאזרחי ארצות הברית.

הסנאטור הדמוקרטי ראסל פיינגולד אמר בתגובה כי ההוראות "מדאיגות ביותר". לדבריו, הוא מתכוון להעלות הצעת חוק שלפיה חיפוש במעברי הגבול יוכל להיעשות רק על בסיס חשד סביר, ולא לפי נתונים הקשורים לגזע, דת או אזרחות.

גורמים במשרד לביטחון פנים האמריקאי טענו כי ההוראות החדשות הן מידתיות וחיוניות כדי להיאבק בטרור. לדבריהם, בפועל היו הוראות אלה בתוקף מזה זמן רב, אך ההוראות עצמן נחשפו רק בחודש שעבר, בעקבות התגברות העניין הציבורי בנושא.

ארגוני זכויות אזרח וגופים מסחריים הקשורים לתעשיית התיירות, בעיקר התיירות העסקית, הפעילו לאחרונה לחץ על ממשלת ארצות הברית כדי שתחשוף את הנהלים הקשורים לחיפוש במחשבים ניידים של העוברים במעברי הגבול. זאת בעקבות דיווחים של נוסעים כי מחשבים ניידים, מכשירי טלפון סלולריים ומכשירים דיגיטליים אחרים הוחרמו, והתוכן שהיה עליהם נבדק. לפחות באחד המקרים, דווח כי המכשיר הוחרם לתקופה של כמה חודשים.

ההוראות תקפות לכל מכשיר המסוגל לאחסן מידע בצורה דיגיטלית או אנלוגית - כולל כוננים קשיחים, דיסק און קי, מכשירי טלפון סלולרי, אייפוד, נגני מוזיקה, מכשירי ביפר, וקלטות אודיו ווידאו. ההוראות תקפות גם לגבי מסמכים כתובים, ספרים, עלונים וכל חומר כתוב אחר.

ההוראות מציינות אמנם כי יש להגן על מידע מסחרי מסווג, ולא לפגוע בזכויות כמו חיסיון על קשרי עורך דין-לקוח, אך לא מצוין כיצד יש לנהוג במידע העלול לפגוע בצנעת הפרט או במידע רפואי רגיש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה