אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ישראל הרסה מבנה היסטורי בירושלים צילום: איילה גלדמן

אפריקה ישראל הרסה מבנה היסטורי בירושלים

מדובר במבנה משנות ה-20 של המאה הקודמת, שמהווה בניין משמעותי בהיסטוריה של החינוך בירושלים. בכוונת אפריקה ישראל להקים במקום 3 בנייני מגורים בני 9-11 קומות. אפריקה ישראל בתגובה: "התב"ע שבתוקף החלה על מקרקעי הפרויקט אינה מגדירה את המבנה הקיים ע"ג החלקה כמבנה לשימור אלא כמבנה להריסה"

03.08.2008, 14:14 | דותן לוי

חברת אפריקה ישראל הרסה מבנה היסטורי שממוקם ברחוב הרב קוק בירושלים, למרות התנגדותה של החברה להגנת הטבע והארגונים הירוקים.

מדובר במבנה משנות ה-20 של המאה הקודמת, שמהווה בניין משמעותי בהיסטוריה של החינוך בירושלים. המבנה שימש בעבר כבית יתומים של הרצברג, ובשלב מסוים שימש כבית ספר למל בגרסתו השנייה לאחר שעבר מהעיר העתיקה. לאחרונה שימש המבנה את בית הספר אנקורי ללימוד לבגרויות.

הורסים את המבנה, צילום: איילה גלדמן הורסים את המבנה | צילום: איילה גלדמן הורסים את המבנה, צילום: איילה גלדמן
המבנה נמצא בגוש 50 אשר בו מספר בניינים שמיועדים לשימור והוא צמוד לחצר הרב קוק, וסמוך לבית אנה טיכו, מכללת הדסה ועוד מבנים רבים ומיוחדים ברחוב הרב קוק וברחוב הנביאים. בכוונת אפריקה ישראל להקים במקום 3 בנייני מגורים בני 9-11 קומות.

המבנים החדשים ישמשו למסחר והיתר למגורים. מהחברה להגנת הטבע נמסר, כי השטח המדובר נמכר לאפריקה ישראל על ידי עיריית ירושלים, המבנה סומן להריסה, כשבתכנון פרויקט גדול שישמש בעיקרו למסחר ומלונאות.

בחברה להגנת הטבע התנגדו הן להרס המבנה והן לשינוי התב"ע ותכניות הבינוי מבלי שזה הובא לידיעתם ולידיעת הציבור. "חבל שבזה אחר זה נהרסים מבנים חשובים בגלל אינטרסנטים ובכך מוחקים את אופייה המיוחד של העיר".

מאפריקה ישראל מגורים נמסר בתגובה, כי "התב"ע שבתוקף החלה על מקרקעי הפרויקט אינה מגדירה את המבנה הקיים ע"ג החלקה כמבנה לשימור אלא כמבנה להריסה. בכל נושא השימור, יש לפנות לרשויות התכנון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אפשר לחשוב, אז הרסו בניין משנות ה 20 ובעוד 80 שנה יהרסו בניין משנות ה 2000 אז מה.
אם רוצים לשדרג את העיר זה מה שצריך לעשות ויפה שעה אחת קודם. והגיע הזמן שיהרסו את בניין פרומין מה שהיה פעם הכנסת הישנה בניין מכוער ומגעיל שכל מה שרואים ממנו זה עשרות מזגנים שבולטים החוצה. ואיזה שלט קטן שכתוב שם "פה היתה הכנסת הישנה" שאף אחד לא שם לב אליו, הגיע הזמן שיבנו שם בניין חדיש ויפה מהבניין הסתמי הזה שאין בו שום דבר יחודי ישנו את השלט ל "פה עמד בניין הכנסת הישנה".
08.08.08
7.
אני לא מחסידי 'אפריקה' לאחרונה אבל, יש גבול למגמתיות הכותרת
יש כתובת אחת לנושא והיא עיריית ירושלים , אז מספיק עם התחסדות החברה להגנת הטבע, אפריקה ישראל קנתה מהעיריה בכוונה ברורה להרוס ולבנות משהו אחר. תלונות רק לעיריה. ולעורך שבוחר את הכותרת...נכון שאפריקה ישראל נמצאת בזמן האחרון ובצדק תחת ביקורת עקב מעבר המנכ"ל לחו"ל , תוצאות לא ברורות על השקעות ברוסיה גיוסי הון מיותרים. אבל, מכאן להעניק כותרת ש "אפריקה ישראל הרסה" זה כבר באמת מוגזם, נהרס הבית ויבנה במקומו חדש זה הכל, אגב לא כל דבר ישן הוא ראוי לשימור . שיהי לכם יומטוב !
ירון , צפון  |  03.08.08
לכל התגובות