אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: עו"ד פנחס רובין עוקף את חוק הלוביסטים צילום: אוראל כהן

בלעדי: עו"ד פנחס רובין עוקף את חוק הלוביסטים

שכר את שירותי הלובינג של בוריס קרסני, במטרה להשפיע על הצעת החוק הממשלתית, המציעה הענקת פטורים ממס הכנסה לעולים חדשים ולתושבים חוזרים. בכך עוקף רובין את חוק הלוביסטים, בשעה שקרסני מייצג עבורו אינטרסים של בעלי הון המחזיקים בנאמנויות רבות

04.08.2008, 07:00 | שאול אמסטרדמסקי

עו"ד פנחס רובין, מעורכי הדין הבכירים במשק, שכר את שירותי הלובינג של חברת פוליסי, שבבעלות בוריס קרסני. פוליסי דיווחה לרשויות הכנסת על הלקוח החדש בעקבות הוראות חוק הלוביסטים, שנכנס לתוקף לפני כחודש. ככל הידוע, זו הפעם הראשונה שבה משרד עו"ד שוכר שירותים של משרד לובינג.

עו"ד רובין. נמנע מלחשוף את לקוחותיו, צילום: אוראל כהן עו"ד רובין. נמנע מלחשוף את לקוחותיו | צילום: אוראל כהן עו"ד רובין. נמנע מלחשוף את לקוחותיו, צילום: אוראל כהן

ל"כלכליסט" נודע, כי צעדו של רובין בוצע בניסיון להשפיע על הצעת חוק ממשלתית של רשות המסים, שנידונה בימים אלה בוועדת העלייה והקליטה של הכנסת. במסגרת ההצעה יינתנו פטורים רחבים ממס הכנסה בתחומים שונים לעולים חדשים ולתושבים חוזרים, ששהו בחו"ל יותר מעשר שנים.

רובין ניסה לשכנע את נציגי רשות המסים, כי נאמנויות של יהודים שהגיעו לישראל ונפטרו בה לא ייהפכו אוטומטית לישראליות, ויחויבו במס. השימוש בשירותי הלובינג של משרד חיצוני פוטר למעשה את עו"ד רובין מהצורך לבקש מהכנסת היתר לפעול כלוביסט ולפרסם באתר האינטרנט של הכנסת את רשימת לקוחותיו.

 

רובין אמר לכלכליסט, כי הוא מייצג בעלי הון המחזיקים בנאמנויות שהיקפן גדול מאוד. "אין מדובר באנשים שהיקף הנאמנות שלהם הוא מאה מיליון שקל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות