אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוקץ: כדרכם בגודש

עוקץ: כדרכם בגודש

תוכנית המתאר של אגרות הגודש מלאה בחישובים לא הגיוניים שיעלו לכם הרבה כסף

05.08.2008, 07:48 | ליאור גוטמן

כמה זמן אתם מבלים בפקקי תנועה בבוקר? התשובה תפתיע גם את אחרון הנהגים: בדו"ח שהוגש לוועדת הפנים על ידי מחלקת המחקר של הכנסת מצוין שזמן הנסיעה הממוצע לעבודה הוא 24 דקות. הנתונים נלקחו ממאגר הנתונים של נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים), חברה ממשלתית שהוקמה ב-1997 כדי לתת מענה לבעיות הגודש התחבורתי בתל אביב.

זאת ועוד: תוכנית המתאר של אגרות הגודש למטרופולין ת"א קובעת שעבור אותן 24 דקות יתבקש בעל הרכב לשלם 25 שקל בכניסה לעיר. בעומס תנועה קיצוני, כך נכתב, יוכפל זמן הנסיעה ליעד בת"א כך שתעריף הכניסה יגיע ל-50 שקל. לא ברור מדוע אף אחד לא חשב על הכיוון ההפוך: אם זמן הכניסה לעיר מתארך, כדאי לגבות מבעל הרכב פחות כסף ולמנוע ממנו סבל כפול, שכן לא סביר שיסתובב ויחזור על עקבותיו בגלל אותם 25 שקלים נוספים.

במחלקת המחקר מוסיפים שבכל כניסה ויציאה מהעיר ישלם בעל הרכב מחדש, כך שאם אתם מתכננים טיול משפחתי בעיר הגדולה כדאי שתצטיידו במזומנים נוספים: כשתצאו מהסרט בעזריאלי, בואכה גני התערוכה, אתם מסתכנים ביציאה מהשטח שהוגדר, כך שחזרה לארוחת צהריים תגדיל את ההוצאה. ולא מדובר בשקל תשעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
החוק מיצג הלך מחשבה פשיסטי ואנטי דמוקרטי בו האזרח ורצונותיו בתחתית סולם הערכים
רבותי האם מישהו שכח מי אמור לשרת את מי ? אכן יש בעיה, יש לבנות מספר חלופות כמו רשת תחבורה ציבורית מתקדמת תת קרקעית בניית נתיבים נוספים לרכבים עם תפוסה גבוהה. לא על ידי סגירת נתיבים קיימים. ואגרת עומס פרופורציונלית לשכר הממוצע בישראל, לא בלונדון שתזכה את בעליה בכניסה לעיר לכול היום. תמורת האגרה תוקצה לפי חוק לשיפור התשתית העירונית ולא לוכל לשמש לכול מטרה אחרת.
בולס שיקמים  |  05.08.08
1.
אסור לתת למדינה להנהיג את החוק הדרקוני הזה, לפני שתדאג לחלופות יעילות.
אסור לתת להם להמשיך בתוכנית הזאת, אסור לתת להם אפילו לחשוב שילך להם עם התוכנית הזאת ואסור!!! אסור!! אסור!!! לחכות (כמו עם כל דבר) עד לדקה ה-90, 91. בעלי תפקידים שאפילו מסוגלים לחשוב על האופציה הזאת, לפני שהקימו חלופות, אלו אנשים: מסוכנים, רעים והכי חשובה - טפשים, רודפי בצע ושררה ויש להעיף אותם מכל תפקיד ועמדה. הראשון להם: מופז (ולא - זה אינו תשדיר בחירות). הוא הראש וראששון, כי הוא עומד כיום בראש המשרד האחראי על כך. כמו שהיה גרוע בכל תפקידיו בעבר (ושלא יספרו אחרת), כך כיום - ואפילו גרוע ומסוכן יותר.
דויד , שרון  |  05.08.08