אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצופה האולימפי: סיפורם של חמישה ספורטאים צילום: אי פי איי

הצופה האולימפי: סיפורם של חמישה ספורטאים

חמש דמויות מרכזיות ששווה לעקוב אחריהן: ארבעה נושאי דגלים מהעולם ואחד מישראל, שיצעדו בטקס הפתיחה באולמיפיאדת בייג'ינג

07.08.2008, 11:29 | אסף רותם

טקס פתיחת האולימפיאדה שייערך מחר מציג בפנינו אפשרות נדירה לנסות ולזהות את הספורטאים החביבים עלינו בעודם צועדים בזיהום האוויר המחריד של בייג'ינג בין עשרות חבריהם, ובצילום מרחוק - משימה מאתגרת ומהנה במיוחד. בין הטקסים, הריקודים, הדלקת הלפיד וכל שאר הפולחנים שחוזרים מדי ארבע שנים, אנחנו מציעים להתמקד בחמש דמויות מרכזיות.

התקווה: מיכאיל קלגנוב (ישראל)

לא צופים שהשייט הישראלי שזכה בארד לפני 8 שנים יחזור עם מדליה נוספת, ולמעשה הוא השתחל לאולימפיאדה רק לאחר שהבלגים חובבי ציון החליטו לוותר על שייט במקצה שלו. ואולם קלגנוב מייצג את מה שיפה בספורט הישראלי: עולה חדש שמתחרה בענף שנחשב זניח בארץ הולך עם תשוקתו כנגד כל הביורוקרטיה ושאר האתלטים הציניים. זכייה שלו בוודאי תשמח את כולנו, ותעניק לנו הזדמנות לראות אם השר ראלב מג'אדלה ינסה לשחזר את ההישג של לימור לבנת, ויזנק על הפודיום בשביל הפוטו אופ. ישראל תהיה המדינה ה־22 שתיכנס למתחם האיצטדיון.

הבולט: יאו מינג (סין)

גובהו 2.25 מטר, כך שלא יהיה קשה לזהות את הסנטר של יוסטון רוקטס. הסינים אומרים שהוא נבחר בגלל אופיו הטוב וחוש ההומור שלו, ואמנם אלה התכונות שהפכו אותו לכה אהוב באמריקה. מינג הוא המופת שסין החדשה מנסה להציג: דמות נערצת ופתוחה יחסית לעולם ולשינויים. הוא גם הספורטאי הגבוה ביותר שאי פעם נשא דגל, והוא גם העשיר במשלחת הסינית, שתמנה 407 אתלטים ועוד 230 מאמנים ופקידים.

ההפתעה: מנו ג'ינובילי (ארגנטינה)

ג'ינובילי הוביל את ארגנטינה לזהב סנסציוני בכדורסל באתונה, וזכור לנו גם כמי שעשה צרות לדיוויד בלאט בעידן מכבי. הפעם הגיבור השמאלי נשלח למשימה בלתי אפשרית, מול הנבחרת האמריקאית הכי מוכשרת אי פעם, שמתאמנת במרץ כדי להביא את הזהב אל הנשיא בוש, שנוא נפשם של הארגנטינאים. מי היה מאמין שדווקא בארגנטינה, חולת הכדורגל, כוכב מה־NBA יוביל את המשלחת?

הקאמבק: רוג'ר פדרר (שוויץ)

פדרר מגיע לאולימפיאדה לאחר שאיבד לראשונה זה כחמש שנים את מיקומו בראש טבלת הטניסאים בעולם ליריבו הספרדי נדאל. ובכל זאת פדרר לא בקבר: בגיל 27 הוא עדיין קרוב לשיאו, ובניגוד לרובנו הוא עוסק בדבר שהוא הכי אוהב בעולם, ואפילו מקבל תמורת זה כ־30 מיליון דולר בשנה. כל מי שצפה בו בשש השנים האחרונות יודע שמגיע לו לסיים עם זהב אדיר בסין.

הסנסציה: חומה חוסייני (איראן)

החותרת האיראנית בת ה־20 המתנשאת לגובה 1.80 מטר תניף את דגלה של מי שנתפסת כמדינה הקיצונית והחשוכה מכולן. שלוש נשים ייצגו את איראן בענפים שבהם המדים מכסים את כל הגוף. אלו שחוששים מדומיננטיות איראנית על הפודיום יתנחמו בכך שהמשלחת איבדה את "הרקולס האיראני", מרים המשקולות חוסיין רזזאדה.

זמן צפייה: אורי לוי ישדר את הטקס, יעל ארד ויואב ברוק יפרשו. (ערוץ 1, שישי, 14:30).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות