אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאילנדים מורידים את תפוקת האורז צילום: בלומברג

התאילנדים מורידים את תפוקת האורז

הרשות התאילנדית לייצוא אורז מסרה השנה כי תאילנד תייצא השנה כ-10 מיליון טונות אורז לפני ירידה צפויה לרמה של 8-8.5 מיליון טון בשנת 2009

07.08.2008, 13:55 | ישראל הס

תאילנד, יצואנית האורז הגדולה בעולם, מסרה כי המשלוחים של האורז צפויים לצנוח בשנה הבאה ב-20% על רקע העלייה החדה בהיצע האורז בעולם ובשל העובדה כי מחיר האורז לא פרץ זה הרבה זמן את מחיר ה-1,000 דולר לטון.

תאילנד תייצא השנה כ-10 מיליון טונות של אורז, לפני הירידה הצפויה של הייצוא לרמה של 8-8.5 מיליון טון אורז ב-2009, כך נמסר מהרשות התאילנדית לייצוא אורז. "לא ראינו את מחירי האורז מעל ל-1,000 דולר זה זמן רב", כך מסר Chookiat Ophaswongse, נשיא הרשות לייצוא אורז.

מוקדם יותר השנה זינקו מחירי החוזים על האורז לשיאים חדשים על רקע חששות כי קיים מחסור במלאי האורז בעולם. עליות המחירים הביאו לגידול באינפלציה העולמית שגרם למהומות במדינות המתפתחות כמו מצרים. המחירים הגבוהים הביאו חקלאים רבים להגביר את קצב שתילת האורז.

"הצפי של רשות הייצוא התאילנדית אינו כל כך טוב לחודשים הבאים" כך אמר Chookiat. תפוקת האורז בעולם תעלה השנה לשיא של 445.3 מיליון טונות, גידול של 2.3% בהשוואה לתפוקת האורז ב-2007, כך על פי ארגון המזון והתרופות העולמי של האו"ם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות