אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהי תערובת האספרסו הטובה ביותר צילום: עמית שעל

מהי תערובת האספרסו הטובה ביותר

כלכליסט כינס שלושה מסעדנים מובילים לטעימה עיוורת של 10 תערובות שנמכרות ברשתות הקפה המובילות. ובמקום הראשון: אילן'ס

10.08.2008, 08:25 | גלי וולוצקי

היצע מכונות הקפה הביתיות גדל במהירות, ואיתו סוגי הקפה שאפשר לרכוש ברשתות השיווק. גם רשתות בתי הקפה הבינו את הפוטנציאל הכלכלי והתדמיתי הטמון בתחום, וכיום כמעט כל רשת מחזיקה תערובת אחת או יותר של פולי קפה להכנה ביתית, לטובת מי שמעוניינים לשחזר את חוויית הקפה בלי לצאת מהבית.

מרבית הרשתות רוכשות את התערובות מבתי קלייה ישראליים, ולא משתמשות בתערובות הקפה האיטלקיות, הפופולריות בבתי הקפה הקטנים. הסיבה בעיקרה כלכלית: הקפה האיטלקי יקר יותר. בתי הקלייה בישראל מאפשרים לרשתות לרכוש תערובות שהוכנו בשבילן, וחלק אף מייבאות פולים וקולות אותם בארץ.

התערובות עשויות מסוגים שונים של ערביקה - זן קפה שנחשב משובח מאוד וגדל באזורים גבוהים לאורך קו המשווה. טעמו עדין ומתקתק. באחרות משלבים גם רובוסטה - זן קפה שנחשב נחות יותר, אך הוא עמיד יותר בגידול, נוח יותר לעבודה ומפיק קרמה יציבה יותר. הרובוסטה מוסיף לתערובות חדות ומרירות.

חשוב לציין שגם במכונה הביתית המשובחת ביותר תתקשו לשחזר את התוצאות שיפיק בריסטה (מומחה לאספרסו) מיומן ממכונת קפה מקצועית של בית קפה.

"כלכליסט" כינס פאנל של שלושה טועמים, שאוהבים קפה ושותים לא מעט - גם מתוקף עבודתם: ארי ירזין, שף ושותף במסעדת קפה איטליה; סיגל אריאלי, הבעלים של מסעדת אורקה וקפה נוח; ורועי קפלן, הבעלים של מסעדת טוטו ושל מסעדת פסטה מיאה ברמת החי"ל בתל אביב. הטעימה נערכה בקפה איטליה, ולצורך הכנת הקפה בתנאים ביתיים השתמשנו במכונת אספרסו ביתית אוטומטית משובחת, מדגם טליאה טאץ' של חברת Saeco. על ההכנה הופקד אופיר פרימר, מנכ"ל חברת מועדון הקפה, המייבאת את המכונות לארץ.

אילן'ס: 8.1. שם התערובת: קו המשווה (סחר הוגן). הרכב: 100% זני ערביקה מאתיופיה, ברזיל, קולומביה ופפואה. אריזה: שקית אלומיניום עם חבק לסגירה חוזרת. מחיר: 12.60 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: יותר מ־35 תערובות וזנים המתאימים לאספרסו. ניתן להרכיב תערובות לפי טעם הלקוח.

קפנטו: 8.0. שם התערובת: קפנטו. הרכב: זני ערביקה מקולומביה, קוסטה ריקה, פפואה גיניאה החדשה, ניקרגואה, הודו, ברזיל, גוואטמלה. אריזה: שקית פלסטיק עם רוכסן לסגירה חוזרת. מחיר: 15 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: יש גם תערובות לפילטר, טורקי ונטול.

קפה ג'ו: 7.9. שם התערובת: ג'ו. הרכב: שבעה זנים של ערביקה ממרכז ודרום אמריקה ומאפריקה. אריזה: שקית אלומיניום עם חבק לסגירה חוזרת. מחיר: 17.5 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: עשויות כולן זני ערביקה ממקומות שונים בעולם. לוקה וטריאסטה, המתאימות אף הן להכנת אספרסו, וניתן גם להרכיב תערובת על פי טעמו האישי של הלקוח.

ארקפה: 7.3. שם התערובת: מוקה קרם. הרכב: 100% פולי ערביקה מזנים שאינם נסחרים בבורסה לקפה, אלא גדלים במטעים מיוחדים ומיובאים בידי החברה. אריזה: שקית אלומיניום עם חבק לסגירה חוזרת. מחיר: 16.5 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: שש תערובות העשויות מזני ערביקה בתמהילים שונים ובדרגות קלייה שונות.

אספרסו בר: 6.8. שם התערובת: אספרסו בר קלסיקו. הרכב: בעיקר ערביקה, מעט רובוסטה. אריזה: שקית אלומיניום, עם חבק לסגירה חוזרת. מחיר: 17 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: אין. תערובת הבית המתאימה לקפוצ'ינו ולמקיאטו נמכרת במגוון דרגות טחינה: לקפה שחור, למכונת אספרסו או לקפה פילטר.

הטועמים בפעולה, צילום: עמית שעל הטועמים בפעולה | צילום: עמית שעל הטועמים בפעולה, צילום: עמית שעל

לאביט: 6.6. שם התערובת: Chocolate Cream (קפה אורגני). הרכב: 100% זני ערביקה מהרפובליקה הדומיניקנית, ברזיל, קולומביה, פרו, אקוודור ואינדונזיה. אריזה: שקית אלומיניום עם חבק לסגירה חוזרת. מחיר: 18 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: כזו המתאימה לקפה אספרסו, שטעמה חזק יותר, ועוד תערובות כמו נטול ושחור.

לנדוור: 5.7. שם התערובת: אספרסו קלאסיק. הרכב: חמישה זנים, בעיקר ערביקה ומעט רובוסטה. אריזה: שקית אלומיניום עם חבק לסגירה חוזרת. מחיר: 18 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: 8 תערובות לאספרסו, תערובות לקפה שחור ולקפה פילטר.

ארומה תל אביב: 5.5. שם התערובת: אספרסו ארומה. הרכב: פולי רובוסטה מאזור האוקיינוס ההודי ופולי ערביקה ממרכז אמריקה ומהקריביים, בשילוב פולים מברזיל, מאפריקה ומקוסטה ריקה. אריזה: שקית אלומיניום בלי אפשרות לסגירה חוזרת. מחיר: 15 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: תערובת המתאימה יותר להכנת קפוצ'ינו.

ארומה ישראל: 5.1. שם התערובת: אספרסו. הרכב: זנים שונים של ערביקה. אריזה: הפולים נארזים בשקית נייר עם ציפוי פנימי של נייר אלומיניום, ללא סגירה חוזרת. מחיר: 15 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: תערובת שמתאימה יותר לקפוצ'ינו ותערובות לפילטר, שחור ונטול קפאין.

קופי בין: 4.8. שם התערובת: תערובת הבית. הרכב: 100% ערביקה מדרום קולומביה, הוואי, גיניאה וקניה. אריזה: שקית נייר בציפוי פלסטי פנימי, עם חבק לסגירה חוזרת. מחיר: 13.5 שקל ל־100 גרם. תערובות נוספות ברשת: כ־12 תערובות המתאימות לאספרסו, מזני ערביקה שונים ובדרגות קלייה שונות.

כך טעמנו

רכשנו תערובות של פולי קפה שלמים (במקומות שבהם מוכרים יותר מתערובת אחת, רכשנו את תערובת הבית לקפה אספרסו). מכל תערובת הכנו כמה כוסות של אספרסו קצר, שנטעם ללא חלב וללא סוכר. בסיום הטעימה של כל תערובת התבקשו הטועמים לדרג את טיבה בניקוד מ־1 עד 10.

הטעימה התבצעה באופן עיוור לחלוטין, ואיש מהטועמים והמשתתפים לא ידע איזה קפה מכינים וטועמים, או אילו רשתות משתתפות בטעימה. איש מהטועמים והמשתתפים אינו קשור לאף אחת מהרשתות שנבדקו, ואינו מעורב בקשר עסקי עמן או עם החברות המספקות להן קפה.

מילון לטעימות קפה

כדי להעריך את טעם הקפה, משתמשים הטועמים בחמישה פרמטרים:

טעם וארומה: הטעם והניחוח שחשים. הטעם יכול להיות עשיר, גס, חמצמץ או מתקתק.

גוף: נוכחות הקפה בפה לאחר הלגימה, הסמיכות שלו והמרקם. גוף הקפה יכול להיות דליל או סמיך, מלא או שטוח.

חומציות: המגע של הקפה על הלשון. ככל שהחומציות גבוהה יותר, כך יותיר הקפה מעין "צביטה" על הלשון. החומציות יכולה להיות גבוהה או נמוכה.

קרמה: מיצוי השומנים והסוכרים שבקפה, המתבטאים בסוג של קרם בגוון חום־אדמדם המתקבל על הקפה. הקרמה צריכה להיות עשירה.

אפטר טייסט: הטעם שנשאר לאחר לגימת הקפה.

תגובות

קופי בין: "הרשת מוכרת כשש תערובות קפה לאספרסו - 100% ערביקה, ומציעה את מגוון פולי הקפה הטובים בעולם, באיכות מעולה ובעלי טעם מיוחד. קופי בין ישראל מוכרת כ־30 אלף כוסות אספרסו בחודש, והיא חלק מרשת בינלאומית המונה כ־700 סניפים בעולם, המוכרים מיליוני כוסות מדי יום - עדות להצלחה יוצאת דופן והוכחה ניצחת לשביעות רצונו וטעמו הטוב של הצרכן".

ארומה ישראל: "אנחנו קונים את הפולים המשובחים בעולם וקולים אותם בבית הקלייה שלנו. התערובת נרקחה על ידי מומחים בינלאומיים לקפה ועברה מבחני טעימה והתאמה לטעם הישראלי. 120 אלף לקוחות מגיעים מדי יום לסניפי ארומה ישראל ונהנים מטעם הקפה. הרשת תמשיך לשמור על האיכות הגבוהה של מוצריה".

לאביט: "כנראה לוקח זמן להתרגל לקפה איכותי ביותר - 100% אורגני 100% ערביקה".

ארומה תל אביב וקפה לנדוור העדיפו שלא להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות