אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UPS הגישה הצעת רכש בגובה 10 מיליארד דולר ל־TNT צילום: בלומברג

UPS הגישה הצעת רכש בגובה 10 מיליארד דולר ל־TNT

ה"סאנדיי טלגרף" דיווח היום שחברת שליחויות האקספרס האמריקאית הגישה הצעה לא רשמית לרכישת המתחרה ההולנדית, בעסקה שעשויה לעצב מחדש את שוק השילוח, שנפגע מהתייקרות הדלק

10.08.2008, 12:30 | סוכנויות הידיעות

חברת שליחויות האקספרס UPS הגישה הצעה לא רשמית לרכישת חברת TNT ההולנדית, המתחרה האירופית שלה, תמורת 10 מיליארד יורו. על כך דיווח היום (א') ה"סאנדיי טלגרף" הבריטי.

אם העסקה תצא לפועל, היא עשוייה להיות הצעד הראשון בעיצובו מחדש של שוק השילוח, שרווחיותו ספגה פגיעה קשה מהתייקרות הדלק. שווי המניות של החברות המובילות בענף -  UPS ופדקס האמריקאיות, כמו גם TNT ו־DHL האירופיות - ירדו בחודשים האחרונים, מה שהפך מיזוג אפשרי לזול ולמשתלם יותר.

UPS שולטת ביחד עם פדקס בשוק השילוח האמריקאי, ושווי השוק שלה הוא 66.24 מיליארד דולר. החברה פנתה לבנק ההשקעות מורגן סטנלי כדי שייעץ לה בעסקת הרכישה. UPS שכרה במקביל את שירותיה של חברת הייעוץ האסטרטגי AT קירני, שהכינה דו"ח מפורט על פעילות TNT והעבירה אותו לאנשי מורגן סטנלי.

TNT, שמקבלת ייעוץ מגולדן זאקס, פועלת ביותר מ־200 מדינות ומעסיקה 161,500 עובדים. החברה, ששווי השוק שלה הוא 6.9 מיליארד יורו, דיווחה בשנה שעברה על הכנסות של 11 מיליארד יורו.

הענקיות האמריקאיות UPS ופדקס שוקלות, כל אחת בנפרד, כבר מספר שנים את האפשרות להשתלט על TNT, אך נמנעו מלרכוש את החברה בגלל קצב הצמיחה האיטי של מחלקת הדואר שלה. מקורות המקורבים לעניין אומרים כי ייתכן ש־UPS מתכננת למכור את חטיבת הדואר של TNT אחרי שתושלם עסקת הרכישה לקונה פרטי או לחברת אחזקות. בהקשר זה הוזכר שמה של ענקית האחזקות האירופאית CVC המחזיקה בבעלות חלקית על שירותי הדואר של בלגיה ודנמרק.

רכישת TNT תאפשר ל־UPS לחסוך בעלויות ותפתח בפניה את השוק האירופי שאליו ניסתה לחדור באיטיות במהלך השנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות