אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביקוש הגבוה ביותר לעובדים - עדיין בתחום ההייטק צילום: shutterstock

הביקוש הגבוה ביותר לעובדים - עדיין בתחום ההייטק

על פי בדיקת מודעות הדרושים שערכה מחלקת המחקר של Alljobs, עולה כי למתמודד לתפקיד ראש צוות פיתוח תוכנה ממתינות 5 משרות. לעומת זאת, על כל משרת עריכת דין מתמודדים 4 מועמדים ועל כל משרת סוכן נסיעות מתמודדים 13 מועמדים

11.08.2008, 13:59 | עדי הגין

תחום ההיי-טק עבר גל פיטורים והקפאת שכר בחברות רבות, אך הביקוש לעובדים בו נותר גבוה מאוד. כך עולה מבדיקה שערכה מחלקת המחקר של AllJobs. הבדיקה, המבוססת על מודעות דרושים שנאספו מכל אמצעי המדיה השונים לגבי משרות פופולאריות בישראל, בחנה כמה מתמודדים בממוצע יש על כל משרה.

משרת ראש צוות פיתוח תוכנה ממחישה בצורה הטובה ביותר את מצוקת העובדים בתחום, כאשר יש 0.2 מועמדים על כל משרה, כלומר - 5 משרות על כל מועמד. על משרת מהנדס תוכנה מתמודדים 0.25 מועמדים (4 משרות על כל מועמד) ועל כל משרה של בודק תוכנה מתמודד בממוצע עובד אחד.

מדד MIT: עלייה של 2.7% בביקוש לעובדי הייטק ביולי לעומת יוני עם זאת, סך הביקוש לעובדי הייטק בתקופה ינואר-יולי 2008 ירד ב-3.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. המקצועות שבהם נרשמה עלייה חדה בביקוש: מנהלי רשתות ואנשי תמיכה. ירידה בביקוש למנהלים כתב "כלכליסט", תגובה אחתלכתבה המלאה
מתכנתי #C או מתכנתי Dot.Ne לא צריכים לחשוש מתחרות על משרות בתחום, מאחר ועל כל מועמד יש בסך הכל 1.3 משרות. מועמדים לתפקיד DBA או מהנדס Real Time ייהנו משישה מעסיקים שיתחרו על ליבם. תואר במדעי המחשב מאוד מבוקש בשוק, כאשר על כל משרה רלוונטית מתמודדים 0.4 מועמדים (2.4 משרות על כל מועמד).

מישהו צריך סוכן נסיעות?

תחום נותני השירותים אינו סימפטי עבור העובדים בישראל. רבות כבר נכתב על הקושי של עורכי דין במציאת עבודה, במיוחד בוגרים טריים ללא ניסיון בתחום. בסיומן של בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין שנערכו במאי האחרון הוסמכו 1,954 עורכי דין חדשים ועל כל משרת עורך דין מתמודדים ארבעה מועמדים. מצבם של העובדים הסוציאליים טוב במעט, כאשר הביקוש לתפקיד עומד על 2.3 מועמדים לכל משרה.

הצעירים שרוצים לעשות קצת כסף לפני הצבא במלצרות, ולא מצאו עבודה, לא צריכים להתייאש. אחרי הכל על כל משרת מלצר יש 3 מתמודדים בלבד. מי ש"מרוויחים" מהחופש הגדול הם מעסיקים המחפשים סוכני נסיעות. לאלו יש מבחר של 13 מועמדים על כל משרה. תעשיית האירועים שפורחת בחודשים יולי-אוגוסט מיישרת קו כאשר על כל משרת הפקת אירועים יש ביקוש של 16 מועמדים.

תחום הכלכלה והכספים מציע לעובדים "תחרות" נמוכה, עם ממוצע של שני מתמודדים על כל משרה. התחרות הגבוהה בענף הביטוח והתחזקות החברות הישירות גורמות לביקושים נמוכים יחסית לסוכני ביטוח. בממוצע מתמודדים שני סוכני ביטוח על כל משרה. הסטודנטים ששוקדים על לימודיהם במנהל עסקים, ודאי ישמחו לשמוע שרק 2.4 מועמדים מתמודדים על כל משרה הדורשת בוגרים בתחום.

ניהול חשבונות לא נתפס כמקצוע מושך במיוחד ורובנו מעדיפים שלא להתעסק יותר מדי עם מספרים. דבר זה יכול להסביר מדוע רק 1.3 ישראלים מתמודדים על כל משרה בתחום. הביקוש לכלכלנים עומד על שני מועמדים לכל משרה. הביקוש לרואי חשבון פחות טוב כאשר על כל משרה מתמודדים 2.3 אנשים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
הדרישה בהייטק הרבה יותר גדולה ממה שכתוב בכתבה
אין הרבה טובים והרוב בינוניים מינוס. זה טוב לאנשים כמוני שאצלנו יש מאות משרות על כל מועמד - ואני לא מגזים בכלל. אין הרבה עובדים טובים בהייטק והרבה טובים עזבו לחו"ל. מי שנשאר מהטובים עושה מלא כסף כיום, אפילו יותר מחו"ל. הסיבה שבכל זאת עוברים לחו"ל היא אך ורק לגוון את החיים המשעממים שלנו.
עצמאי בהייטק , שרון  |  11.08.08
4.
מה לעשות מי שלומד משפטים לא מסוגל ללמוד תכנה או חומרה
המרוץ המטורף אחרי משפטים הוא פועל יוצא של הקלות בה נרכש תוא עורך דין בישראל. אין סף קבלה וכל דיכפין יכול להתקבל. אשר על כן יש לנו היום איזה 40000 עו"דינים ועוד היד נטויה. מאחר ומספר המוכשרים ללימודי תוכנה או חומרה הוא קטן מהצע המשרות הדבר מבטיח להם שכר גבוה גם בעתיד. הכל ענין של הצע וביקוש. תסכלו למשל על שוק נערות הליווי. אם המקצוע רווי באזור מסוים הנערות מורידות את המחיר לפגישה כדי להתחרות אחת בשניה ומי שנהנה הם הקליינטים. ולכן אותם חוקים כלכליים שולטים בשוק עו"דינים ובשוק נערות הליווי (כדי לשמור על כבוד המקצוע אני לא מכנה אותו שוק הזנות). הבנת את זה ברוך?
ג"ימי עפיפי , פורט סעיד  |  11.08.08
לכל התגובות