אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר השפיע לרעה על כלל ביוטכנולוגיה צילום: shutterstock

הדולר השפיע לרעה על כלל ביוטכנולוגיה

הפסד של 38.9 מיליון שקל ברבעון בחברה מיוחס בעיקר להוצאות מימון שגדלו כתוצאה מירידת שער הדולר ומהוצאות מחקר ופיתוח

12.08.2008, 08:30 | הדר רז

ירידת שער הדולר ממשיכה להשפיע גם על כלל תעשיות ביוטכנולוגיה (כת"ב), המשקיעה בחברות פיתוח בתחום מדעי החיים. החברה רשמה ברבעון השני הפסד של 38.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 24 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד בששת החודשים הראשונים של 2008 מסתכם ב־68.7 מיליון שקל לעומת הפסד של 33.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה. ההפסד מיוחס בעיקר להוצאות מימון של כ־14 מיליון שקל שנגרמו כתוצאה מירידת שער הדולר ומהוצאות מחקר ופיתוח גבוהות.

מרבית הפעילות של חברות הפורטפוליו של כת"ב היא בדולרים וכ־50% מהנכסים הנזילים שלה מוחזקים במט"ח, בעיקר בדולרים, כדי להגן על התזרים. יתרת המזומנים שלה, נכון לסוף יוני, מסתכמת ב־223.7 מיליון שקל וההון העצמי מסתכם בכ־287 מיליון שקל. החברה מציינת בדו"חות כי האמצעים הנזילים מצביעים על חוסנה הפיננסי ועל יכולתה להמשיך ולפעול בגמישות עסקית.

הדו"חות ממשיכים לחשוף אזהרות "עסק חי" לשלוש חברות פורטפוליו: די־פארם, פוליהיל ואנדרומדה. בחודש פברואר נחתם הסכם בין כת"ב ואנדרומדה לבין טבע, ובמסגרתו ניתנה לטבע האופציה להשקיע באנדרומדה 13.5 מיליון דולר בתוך 60 יום מרגע קבלת תוצאות הביניים של ניסוי שלב ראשון. היא אמורה להודיע עוד החודש אם היא משקיעה את הסכום. כת"ב נסחרת בשווי של 448.8 מיליון שקל והיא איבדה מתחילת השנה 21.5%. רוב האחזקות שלה הן בשיעור של יותר מ־20%, והיא בעלת המניות הגדולה ביותר בכל החברות המוחזקות.

חברות הפורטפוליו המהותיות שלה הן אנדרומדה (100%), די־פארם (41%), מדיוונד (55.5%), קיורטק (46%) וקומפיוג'ן (10.5%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות