אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי סגר לבורגראנץ' את האשראי צילום: אלעד גרשגורן

בנק לאומי סגר לבורגראנץ' את האשראי

פז הגישה היום בקשה לכינוס בורגראנץ', לאחר שלפני יומיים שלח רמי אלעד, מנכ"ל ומבעלי הרשת, הודעה לפז ולפיה הוא לא יכול לעמוד בהחזר ההלוואה וכי בנק לאומי סגר לו את האשראי. החוב של בורגראנץ' לפז עומד על 13.5 מיליון שקל

13.08.2008, 14:39 | גלי ברגר ואורנה יפת

פז הגישה היום בקשה לכינוס נכסים נגד בורגראנץ' בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופטת, מרים קובו, הודיעה כי אין בכוונתה לדון בבקשת הכינוס של פז במעמד צד אחד, אולם היא תמשיך לדון בתיק. בשל הפגרה, הוחלט כי הדיון הבא יתקיים רק בעוד 20 יום. בפז, שחוששת כי בעוד 20 יום בורגראנץ' כבר לא תהיה קיימת ולא ניתן יהיה לתפוס את נכסיה, יבקשו היום מבית המשפט לקיים את הדיון במועד מוקדם יותר.

פז הגישה היום בקשה לכינוס בורגראנץ', לאחר שלפני יומיים שלח רמי אלעד, מנכ"ל ומבעלי הרשת, הודעה לפז ולפיה הוא לא יכול לעמוד בהחזר ההלוואה וכי בנק לאומי סגר לו את האשראי. על כן, בפז החליטו להגיש בקשת כינוס כדי להבטיח את החזר החוב. מהבקשה עולה, כי החוב של בורגראנץ' לפז עומד על 13.5 מיליון שקל, בתוספת 1.3 מיליון שקל שמהווים ערבות אישית של יוסי חושינסקי, שהלך לעולמו.

עלייה בדירוג הסיכון של רשת בורגר ראנץ' עלה מ"נמוך" ל"ממוצע" הדירוג, המשקף את רמת הסיכון לאי-עמידה בהחזרי חובות, עלה מ"נמוך" ל"ממוצע". עם זאת, על פי הדירוג לא נרשם כל פיגור בהחזר תשלומים וגם לא נרשמו צ'קים חוזרים גלי ברגר, 9 תגובותלכתבה המלאה

מוקדם יותר פורסם ב"כלכליסט", כי הסכם המכירה שנחתם בין פז ליוסי חושינסקי קובע כי אם ההלוואה שנתנה פז לחושינסקי ב-2006 לא תוחזר במלואה, עשויה בורגראנץ' לחזור לידי פז.

פז העבירה לחושינסקי את ההלוואה, בסכום של 20 מיליון שקל, בכדי שיוכל לרכוש את החברה מידיה. חושינסקי התחייב להחזיר את הכסף ב־32 תשלומים, החל ממרץ 2007, אך נפטר בתחילת השנה; אחיו רמי אלעד הסכים לקחת על עצמו את ההלוואה ואת כל העולה ממנה.

מדו"חות פז לסיכום שנת 2007 עולה כי החשיפה הכלכלית של פז בגין בורגראנץ' עומדת על 16 מיליון שקל.

אתמול חשף אתר "כלכליסט" כי הנהלת הרשת מעכבת את תשלום שכר יולי לרבים מעובדיה. העובדים היחידים שזכו לקבל שכר הם בכירי הרשת בתפקידי סמנכ"לים ומנהלי אזור. לטענת העובדים, גם מנהלי הסניפים לא קיבלו משכורות, ואמרו לעובדים שפנו אליהם כי "ידיהם כבולות". כמה מעובדי הרשת כבר מאיימים שלא להגיע למשמרות.

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי דירוג סיכון האשראי של הרשת, המשקף את רמת הסיכון לאי־עמידה בהחזרי חובות, הועלה על ידי אחת מחברות הדירוג העוקבות אחר בורגראנץ' מ"נמוך" ל"ממוצע". בינתיים נודע כי הדירוג עלה עוד יותר, כלומר החברה נתפסת כמסוכנת יותר.

הרשת מעסיקה כ־1,500 עובדים ב־70 סניפים ברחבי הארץ; 80% מהם הם צעירים מתחת לגיל 18. "זה זמן רב מקצצים לנו בתנאים", סיפר ל"כלכליסט" מנהל משמרת באחד הסניפים. "לא נותנים לנו ימי חופשה, לא אושרו דמי הבראה, ועכשיו גם לא נתנו לנו משכורות". לדבריו, כאשר העובדים פנו למחלקת שכר נאמר להם שהכסף ייכנס בתוך יום. "כעת אנחנו מתקשרים למחלקת שכר ומגיעים למענה קולי. זה משהו שלא היה פה בעבר". גם ניסיונות "כלכליסט" להגיע למחלקת השכר לא צלחו. מהרשת נמסר בתגובה: "בורגראנץ' אכן לא העבירה חלק ממשכורות העובדים, ופועלת להעברתן בהקדם".

היה ומצבה של בורגראנץ' ידרדר, והיא תחזור לבעלות פז תעמודנה בפני פז שתי אפשרויות: האחת היא להבריא את הרשת, אבל אפשרות זו לא נראית סבירה, שכן צדיק בינו, יו"ר ומבעלי פז, היה להוט להיפטר מהאחזקה. האפשרות השנייה היא למכור את הרשת ולכסות את החוב, לפחות באופן חלקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
ל-42
בקשר למשלוחים!! אני בטוחה שעובדי הרשת עושים את כל המעמצים בשביל שהמשלוחים יגיעו כמה שיותר מהר!! תנסו להבין שיש עוד עבודה בסניף( קופה, אולם וכ"ו) בקשר לרטבים!! אתם לא יכולים לצפות לקבל חבילות של רטבים בהזמנת ארוחה- שתיים!!! זה עולה הרבה כסף, יש כמות מסויימת שמותר להביא לארוחה אחת. אנשים מבקשים את הרטבים בכמויות כי נגמר להם בבית! אם בורגראנץ היה נותן את כמות הרטבים שהלקוחות "מבקשים" ,לא היה סורד יום אחד!! יכול להיות שהתנאים לעובדים לא משהו, אבל זה בשום פנים ואופן לא נוגע בשירות ללקוחות.העובדים עושים את העבודה שלהם על הצד הטוב ביותר!!!
יאנה  |  13.08.08
לכל התגובות