אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרום קוריאה נותנת חנינה גורפת למאות אלפי אנשי עסקים צילום: בלומברג

דרום קוריאה נותנת חנינה גורפת למאות אלפי אנשי עסקים

המדינה הודיעה היום על חנינה ל-341 אלף עברייני צווארון לבן, בהם יו"ר יונדאי ומנכ"ל קבוצת SK. הנימוק לחנינה: המדינה צריכה את הבכירים כדי לתמוך בכלכלה בזמן משבר

12.08.2008, 13:02 | סוכנויות הידיעות

דרום קוריאה הודיעה היום על חנינה נרחבת לעברייני צוווארון לבן, ובהם כמה מאנשי העסקים הבכירים והחזקים במדינה. בין מקבלי החנינה נמנה יושב ראש יצרנית הרכב יונדאי. הנימוק לחנינות הוא שהמדינה צריכה את הבכירים כדי לעזור לאושש את הכלכלה בזמן משבר.

נשיא דרום קוריאה לי מיונג באק חתם על החנינות כדי לציין את יום השחרור הלאומי של קוריאה שיחות ביום שישי. בסך הכל זכו לחנינה 341 אלף פושעים, ביניהם מנהלים, פוליטיקאים ופקידי ממשלה.

נוסף ליו"ר יונדאי זכו לחנינה ראשי קבוצות העסקים הגדולות SK ו-האנווה. הם הורשעו בעיברות כמו הונאה ומעילה. "אנחנו מקווים שאנשי העסקים יקחו עמדת מנהיגות בהחייאת הכלכלה וייצרו מקומות עבודה באמצעות השקעות אקטיביות ויציאה לשווקים בחו"ל", נאמר בהודעה של משרד המשפטים המקומי לרגל החנינה.

יו"ר יונדאי מוטורס, צ'ונג מונג-קו, שהוא בעל השליטה בחברות הרכב יונדאי וקיה, הורשע בשנה שעברה בהונאה, מעילה, ושוחד. צ'ונג נשפט למאסר של שלוש שנים אך גזר הדין הושעה ובפועל הוא לא נכלא, בגלל חששות שבהיעדרו ייווצר ואקום בחברה.

יו"ר קבוצת סמסונג, לי קון-הי, שהורשע ביולי בעבירות מס, לא נכלל ברשימת מקבלי החנינה. לי עירער על פסק הדין ומשפטו עדיין תלוי ועומד.

"אני בהחלט מודע לביקורת (על החנינות) וזו הייתה החלטה קשה", אמר הנשיא לי. "באופן אישי, אני נגד זה, אבל קיבלתי החלטה מפני שחברות מתקשות לעשות עסקים בחו"ל כשהמנהלים מורשעים, ואמון המשקיעים אינו חזק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות