אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפן: אשכול ענבים ב-910 דולר צילום: shutterstock

יפן: אשכול ענבים ב-910 דולר

מנהל מלון יפני שילם את הסכום - 26 דולר לעינב - תמורת אשכול ענבי רובי רומאן במשקל 700 גרם, שיוגשו לאורחי המלון. גורמים במשרד החקלאות היפני: "מאמינים שמדובר במחיר שיא"

12.08.2008, 13:42 | סוכנויות הידיעות

סוג חדש של ענבי פרימיום יצא לשוק ביפן ביום שני, ואשכול בודד מכניס 910 דולר. מנהל מלון יפני שילם את הסכום הזה - כ-26 דולר לעינב - תמורת אשכול ענבי רובי רומאן במשקל 700 גרם, שיוגשו לאורחים במלון יוקרה. על כך מסרו גורמים במשרד החקלאות היפני.

"אנו מאמינים שהמחיר הוא מחיר שיא", אמר הירופומי איסו, פקיד במשרד החקלאות המקומי. לדבריו, "הם טעימים – מתוקים אבל טריים בו זמנית, מאוזנים היטב".

הופעת הבכורה של הענבים שבצבע עגבנייה הייתה במכירה פומבית במחוז אישיקאווה בצפון מערב יפן, שם פיתחו אותם מאז 1994 בפרויקט ממשלתי. באשכול שנמכר במחיר שיא היו כ-35 ענבים, כל אחד מעט קטן יותר מכדור פינג פונג, אמר איסו. המחיר הממוצע לענבי רובי רומאן במכירה הפומבית ביום שני היה כ-245 דולר לאשכול. איסו אמר שהאיכרים המקומיים מקווים למכור 1500 אשכולות או טון של הענבים עד אמצע ספטמבר.

פירות באופן כללי יקרים ביפן, ואנשים קונים לעתים קרובות ענבים, אפרסקים ומלונים כמתנות יוקרה. יפנים מוכנים לשלם מחיר גבוה לפירות היוקרה, במיוחד בעבור הזכות להיות הבעלים של הפירות הראשונים של השנה.

לדברי קואיצ'י קאטו, בכיר בחברת קמעונאות הפירות, טוקיו סייקה, המחירים של יום שני עלו בהרבה על מחיר הזן היוקרתי ביותר, המוסקט של אלכסנדאיה, שנמכר ב-90 דולר לאשכול בשוק הפירות של אוטה בטוקיו, השוק הגדול במדינה. "יתכן שהמחיר הוא לכבוד השקת הפרי," אמר קאטו במכירה הפומבית באישיקאווה ביום שני. "שוק הפירות הגדול ביותר בטוקיו הוא מאוד תחרותי", לדבריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות