אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תומאס קוק מדווחת על ביקוש יציב לחופשות צילום: צביקה טישלר

תומאס קוק מדווחת על ביקוש יציב לחופשות

חברת התיירות השנייה בגודלה באירופה אומרת שהמיתון לא משפיע בינתיים על כמות ההזמנות. מנכ"ל החברה: "אנשים יקצצו בהרבה דברים אחרים לפני שיוותרו על החופשה שלהם"

13.08.2008, 16:40 | סוכנויות הידיעות

ענקית התיירות תומאס קוק הודיעה כי הצרכנים ממשיכים לרכוש חופשות, למרות ההאטה הכלכלית שמגבילה את תקציב משקי הבית. למרות זאת מניית החברה, שמחירה עלה ב-40% בחודש האחרון בגלל ירידת מחירי הנפט, ירדה ב-3.5% בבורסה של לונדון. אנליסטים מעריכים, כי הסיבה לירידה היא מימוש רווחים של חלק מהמשקיעים.

מנכ"ל תומאס קוק, מאני פונטנלה-נובואה, אמר לעיתונאים כי החברה, שהיא חלק מקבוצת ארקאנדור הגרמנית, לא הבחינה בשום סימן לכך שהצרכנים מוותרים או מבטלים חופשות. "חופשה גדולה היא משהו שהלקוחות שלנו חייבים. לפי ניסיוננו, אנשים יקצצו בהרבה דברים אחרים לפני שיוותרו על החופשה שלהם" אמר מאני.

קבוצת תומאס קוק, שנוסדה בשנה שעברה אחרי מיזוג בין חטיבת התיירות של ארקאנדור לחברת 'מיי טראבל' הבריטית, אמרה שההזמנות לקיץ 2008 חזקות בכל השווקים, ויש סימנים לכך שכמות ההזמנות לחורף 2008/9 ולקיץ 2009 תעלה על זו של השנה שעברה. בהודעה שפרסמה תומאס קוק, נאמר שהחברה צופה שתעמוד ביעדיה לשנה הפיננסית הנוכחית. התחזית הממוצעת של האנליסטים לרווח לפני מס עומדת על 426 מיליון יורו.

בשנה האחרונה תומאס קוק והמתחרה הגדולה שלה, TUI טראבל, קיצצו בקיבולת שלהם וחתכו קווי תעופה פחות רווחיים (או לא רווחיים כלל), מה שמאפשר להן למכור פחות חבילות נופש ולהימנע ממתן הנחות גדולות למזמינים ברגע האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות