אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"ל של ה-USA Today מתכוון לפטר 1,000 מעובדיו צילום: בלומברג

המו"ל של ה-USA Today מתכוון לפטר 1,000 מעובדיו

גאנט, גדול המו"לים של עיתונים בארה"ב, יפטר סה"כ 3% מעובדי מערכות העיתונים שבבעלותו על רקע המשך הירידה במכירות עמודי פרסום

14.08.2008, 22:38 | סוכנויות הידיעות

המו"ל של ה-USA Today מתכוון לפטר 1,000 מעובדיו על רקע המשך הירידה במכירות עמודי פרסום. גאנט, גדול המו"לים של עיתונים בארה"ב, יפטר סה"כ 3% מעובדי מערכות העיתונים שבבעלותו.

גאנט מוציאה לאור כמעט 90 עיתונים יומיים. משך כמעט ארבע שנים יורדות מכירות הפרסום בעיתונים, כאשר עיקר הירידה באה לידי ביטוי במודעות הדרושים, שמשך שנים היוו "הלחם והחמאה" של הענף. 

ההאטה במשק האמריקני, כמו גם המשבר בשוק המשכנתאות, רק החמירו את הבעיה. מאז 2008 פיטרו העיתונים בארה"ב למעלה מ-7,200 עיתונאים ועורכים.

נייר עובדה הופץ בקרב כל העיתונים היוצאים לאור על ידי גאנט המסביר להם את השלכות הירידה בהכנסות החברה, ומערכות העיתונים נתבקשו להודיע לעיתונאים ולעורכים שלהם על כוונת הפיטורים עד מחר. בגאנט סירבו לפרט בנפרד מה יהיה מספר העורכים שיפוטרו מול מספר הכתבים.

ביולי דיווחה החברה על תוצאות הרבעון השני, שהיו נמוכות מהציפיות המוקדמות, והזהירה כי תיאלץ לרשום הוצאה בהיקף של 2.4-2.7 מיליארד דולר בגין מחיקת שווי נכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות