אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ומנכ"ל קרן הע"ל התפטרו צילום: עמית שעל

יו"ר ומנכ"ל קרן הע"ל התפטרו

יו"ר דירקטוריון קרן הפנסיה, יעקב זלוטניק, והמנכ"ל, יובל דרור, הסבירו את התפטרותם בקושי לתפעל את הקרן מאז מונה לה מפקח מיוחד מטעם האוצר

17.08.2008, 12:00 | מיקי פלד
יו"ר דירקטוריון קרן הפנסיה הוותיקה הע"ל, יעקב זלוטניק, והמנכ"ל, יובל דרור, הודיעו הבוקר (א') על התפטרותם. ממכתבי ההתפטרות של השניים עולה, כי הסיבה לעזיבתם טמונה בקושי לתפעל את הקרן מאז מונה לה מפקח מיוחד מטעם האוצר - עו"ד ארנון שגב - בתחילת יוני. השניים לא ציינו את התאריך המדוייק בו הם מבקשים לעזוב.

לאחרונה הודיעו לקרן כי בתחילת ספטמבר היא תעמוד בפני שימוע לפני מינוי מנהל מורשה מטעם האוצר. מאוחר יותר אף איים האוצר על הקרן בקנס של חצי מיליון שקל ועל זלוטניק ודרור בקנס אישי של 60 אלף שקל כל אחד, אם לא יימצאו מסמכים הדרושים לבדיקת המפקח.

זלוטניק ודרור מונו לתפקידם בתחילת ינואר השנה, כחלק מארגון מחדש של הקרן. מינויים של השניים על ידי יו"ר הסתדרות העובדים הלאומית, יואב שמחי, היה מינוי מקצועי, היות והשניים לא שייכים לגוף פוליטי כלשהו ונחשבים למומחים בתחום הפנסיה.

במכתבו כתב זלוטניק: "לצערי, אני מוצא עצמי בשלושת החודשים האחרונים מעורב בסאגה בה הנני נדרש להלחם למען המשך קיומה העצמאי של הקרן, להרגיע ציבור עמיתים מבועת ולהמשיך בניהול שוטף, כאשר כל צעדי הוצרו ונמנעים ממני הכלים הבסיסיים לעשות כן. כך אי אפשר להמשיך".

דרור האשים במכתבו את שמחי, שלדבריו לא נתן סיוע בייצוג משפטי לקרן לקראת השימוע באוצר וכן לא תמך מוראלית בעומדים בראשה. "לפיכך, יש לי הרגשה כי ההסתדרות מבקשת להתנתק לא רק מהאירועים שקרו בקרן בעבר אלא גם מהנעשה בקרן בהווה", כתב דרור.

יואב שמחי מסר, כי הוא עוד טרם קרא את המכתבים ותגובתו תינתן בהמשך השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
מי רוצה לסדר לבן שלי יובל המבולבל עבודה ???
נכון, תפרתי לבן שלי תפקיד של מנכ"ל בשל כישוריו, אבל מה לעשות, לא הסתדר ולא רציתי לשלם את הקנס שלו כי אני קמצן, מי שמוכן לסדר לו עבודה יתוגמל בהתאם שכר נדרש 15,000 דולר בתודה מראש אפריים דרור שותף זוטר לשעבר קוסט פורר גבאי
אפריים דרור  |  17.08.08