אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת פסיפיק גז תספק חשמל סולרי ל-239 אלף משקי בית בקליפורניה צילום: בלומברג

חברת פסיפיק גז תספק חשמל סולרי ל-239 אלף משקי בית בקליפורניה

החברה חתמה על עסקה להקמת שני מתקנים סולרים על ידי החברות אופטיסולר וסאן-פאואר, שיפיקו 800 מגה-וואט חשמל מתאים פוטו וולטאים. לדברי מומחים, העסקה תשנה את פני תעשיית האנרגיה המתחדשת

17.08.2008, 13:32 | גלית שפיר
חברת החשמל האמריקאית פסיפיק גז וחשמל הודיעה בשבוע שעבר על תוכניות לרכישת 800 מגה-וואט של חשמל שמופק מתאים פוטו וולטאים משתי חברות באזור המפרץ בקליפורניה. על כך דיווח העיתון "סן פרנסיסקו כרוניקל".

מדובר בעסקת ענק, שתפיק חשמל שמספיק ל-239 אלף משקי בית, ותיצור את תחנת הכוח הפוטו וולטאית המסחרית הראשונה במדינה.

לפי העיתון, PG&E הסכימה לרכוש 550 מגה-וואט של חשמל מאופטי-סולר. בנוסף, תרכוש פסיפיק גז 250 מגה-וואט חשמל מסאן-פאואר, מובילה בתעשיית האנרגיה הסולרית שבסיסה בסן חוזה. שני המתקנים יוקמו במחוז סן לואיס אובסיפו במרכז קליפורניה, וישתרעו על שטח של 32.5 קמ"ר.

המתקן של אופטיסולר יתחיל לספק חשמל ב-2011 וכעבור שנתיים יעבוד בתפוקה מלאה. המתקן של סאן-פאואר יתחיל לפעול ב-2010, ויגיע לתפוקה מלאה ב-2012.

לדברי מומחים, העסקה תשנה את פני תעשיית האנרגיה המתחדשת, בכך שתראה שניתן לייצר את החשמל שמופק מתאים פוטו וולטאים בצורה כלכלית ובקנה מידה גדול, לא רק על בתים ועסקים בודדים.

מדינת קליפורניה הציבה יעד של אספקת 20% מסך החשמל מאנרגיה מתחדשת עד 2010.

חברת PG&E חתמה עד היום על חוזים להקמת מתקנים שיפיקו 3,600 מגה-וואט של אנרגיה מתחדשת, שיהוו בעתיד 24% מכלל הפקת החשמל. אחד החוזים הגדולים נחתמו עם החברה הישראלית מבית שמש סולל, שתקים מתקן תרמי סולרי בהיקף של 553 מגה-וואט.

לפי דיווחים, המתקן הפוטו וולטאי הגדול ביותר בארה"ב נמצא כיום ליד בסיס חיל הים בנוואדה, ומייצר 14 מגה-וואט חשמל. שני המתקנים הגדולים בעולם נמצאים בספרד (23 מגה-וואט) וגרמניה (40 מגה-וואט).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות