אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מ-2 מיליארד איש בעולם צפו בטקס הפתיחה של האולימפיאדה צילום: בלומברג

יותר מ-2 מיליארד איש בעולם צפו בטקס הפתיחה של האולימפיאדה

מנתוני נילסן עולה כי שליש מאוכלוסיית העולם צפתה במופע הראוותני בבייג'ינג. שיעור הצפייה הגבוה ביותר נרשם במדינות מזרח אסיה, שבהן יותר מ-50% מהאוכלוסייה צפו בשידור

18.08.2008, 21:22 | חגי לוי

כמעט שליש מכלל אוכלוסיית העולם צפתה בטקס הפתיחה של שידורי האולימפיאדה - כך עולה מנתוני סקר מקיף במיוחד של חברת נילסן העולמית, שהתבסס על 38 מדינות. באופן לא מפתיע אחוז הצפייה הגבוה ביותר נרשם במדינות מזרח אסיה, שבהן יותר מ-50% מהאוכלוסייה בממוצע צפתה בשידורי הטקס בבייג'ינג. באירופה צפתה כ-30% מהאוכלוסייה בממוצע, ובצפון אמריקה צפו בטקס 24% מתושבי היבשת.

עוד נתון מעניין עלה מניתוחי הרייטינג בכל מדינה: מתברר שהמדינות שבהן נרשמו אחוזי הצפייה הגבוהים ביותר הן אלו שאירחו את האולימפיאדות האחרונות, ללא קשר למיקומן הגיאוגרפי: 44% צפייה בדרום קוריאה (מארחת המשחקים האולימפיים בסיאול 1988), 43% ביוון (מארחת האולימפיאדה האחרונה), ושיעור צפייה דומה גם באוסטרליה, שאירחה את אולימפיאדת סידני 2000.

גם בארצות הברית נרשם רייטינג מרשים: לפי נתוני נילסן, לא פחות מ-65 מיליון אמריקאים צפו בחלקים מטקס הפתיחה. הנתון הזה מרשים לנוכח הבדלי השעות בין ארצות הברית לבין המזרח הרחוק - הטקס החל בשעה 08:00 בבוקר בערי החוף המזרחי בארה"ב, שהיתה שעה 05:00 בבוקר במערב היבשת, בתחילתו של יום עבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות