אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלרד נטוורקס תפטר בישראל ותגדיל המרכז באוקראינה צילום: אוראל כהן

טלרד נטוורקס תפטר בישראל ותגדיל המרכז באוקראינה

במקום 40 מפוטרים בישראל תגייס החברה עובדים חדשים למרכז הפיתוח באוקראינה. מטרת החברה היא להפחית את עלויות העבודה

20.08.2008, 08:27 | אסף גלעד

יצרנית ציוד התקשורת טלרד נטוורקס הישראלית תפטר בימים הקרובים כ־40 עובדים ממרכז הפיתוח בלוד בעקבות התרחבותו של מרכז הפיתוח באוקראינה, כך נודע ל'כלכליסט". מרבית העובדים שיפוטרו הם עובדי אדמיניסטרציה, בדיקות ותחזוקה. החברה פתחה לפני כשנתיים את המרכז באוקראינה, והיא מתעתדת לגייס בקרוב למרכז זה עובדים במספר הדומה למספר העובדים שיפוטרו בישראל. החברה נמצאת בבעלות כור (61%) וקרן פורטיסימו בניהולו של יובל כהן (39%).

טלרד נטוורקס מפתחת ציוד תקשורת להעברת תעבורת קול ומולטימדיה לחברות טלקום. החברה החליטה לאחרונה על שינוי אסטרטגי לפיו תשנה את קו הפיתוח המרכזי שלה מציוד תקשורת מבוסס נחושת (TDM) לציוד תקשורת אופטי של הדור הבא מבוסס את'רנט (Metro Carrier Ethernet), כך שהיא נאלצת להתאים את מצבת העובדים שלה לקו הפיתוח החדש. טלרד נתקלת בתחרות קשה מצד מתחרותיה - חוואווי, נוקיה־סימנס נטוורקס, אנדה וקבוצת רד. בניגוד למרבית יצרניות ציוד התקשורת, טלרד נטוורקס אינה משווקת את ציוד התקשורת שלה ישירות למפעילות הסלולריות אלא באמצעות ספקיות OEM, כגון נורטל, כך שהיא אינה ממותגת בקרב המפעילות הסלולריות.

מרכז הפיתוח של טלרד נטוורקס בלוד, צילום: אוראל כהן מרכז הפיתוח של טלרד נטוורקס בלוד | צילום: אוראל כהן מרכז הפיתוח של טלרד נטוורקס בלוד, צילום: אוראל כהן

טלרד היא חברה פרטית שאינה מפרסמת את דו"חותיה הכספיים, אולם מדו"חות כור הציבורית עולה כי במחצית הראשונה של 2008 זקפה כור הפסד של 20 מיליון שקל מאחזקתה בטלרד, מתוכו נזקף הפסד של 11 מיליון שקל ברבעון השני. ב־2007 הסתכם חלקה של כור ברווחי טלרד ב־13 מיליון שקל, וזאת לאחר שבשנים 2005–2006 רשמה כור הפסד עצום של 190 מיליון שקל כתוצאה מאחזקתה בטלרד. על פי מקורות בתעשייה, הסתכמו הכנסות טלרד אשתקד ב־40 מיליון דולר, כ־75% מתוכם נרשמו ממכירת ציוד לחברת נורטל הקנדית.

טלרד, שנוסדה שנתיים בלבד לאחר קום המדינה, חוותה לפני כשנתיים משבר כאשר קבוצת אי.די.בי השתלטה על כור והחליטה להוציא את פעילות הייצור מידי החברה, בעקבות הפגיעה מהמשבר העולמי בענף הטלקום בתחילת העשור הנוכחי. טלרד נטוורקס פתחה את ההסכם הקיבוצי שבו היו מאוגדים העובדים, והוציאה את פעילות הייצור לחברת סנמינה SCI שבלוד ומפעל נוסף בפיליפינים. בטלרד נטוורקס כ-250 עובדים, מתוכם כ-200 במרכז הפיתוח בלוד והשאר במרכז הפיתוח באוקראינה. מטלרד נטוורקס וקבוצת פורטיסימו לא התקבלה תגובה עד סגירת הגיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
פירוט לתגובה 4 - על מנת שכולםםם ידעו ויפנימו!!!
UTG- גרוזיה : חברת טלרד תספק ל-UTG, חברת התקשורת הגדולה בגרוזיה, ציוד ושירות להקמת תשתית תקשורת חדשה. פרוייקט מדהים !!! , פרוייקט אינטגרציה TriplePlay אדיר של Metro Ethernet על גביי MPLS , בשילוב יכולות Intelligent Services Gateway) ISG ) עבור שירותי אינטרנט , טלפוניה, IPTV וכמובן VPNs עיסקים , 55 אתרי גישה -13 אתרי ליבה . הכל מבית סיסקו , עם כוח ביצוע ותיכנון של טלרד נטוורקס . כמה פרוייקטים גדולים כאלו בוצעו ע"י חברות אינטגרציה במדינתינו הקטנטונת בשנה האחרונה ??? , לצערי כנראה אף פרוייקט , לשיקולכם !!!
משה , שרון  |  20.08.08
לכל התגובות