אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד שלמה נס מונה לכונס נכסים זמני של בורגראנץ' צילום: אלעד גרשגורן

עו"ד שלמה נס מונה לכונס נכסים זמני של בורגראנץ'

נס מונה על ידי השופט נסים ישעיה, זמן קצר לאחר שהשופטת ורדה אלשיך הורתה על מינויו של עו"ד שאול ברגרזון לתפקיד מפרק זמני של הרשת הקורסת. הסיבה למתן ההחלטות בנפרד: אלשיך מנסה להימנע מניגוד אינטרסים, שכן היא אינה מטפלת בעניינים הקשורים לחברת פז

20.08.2008, 14:43 | ענת רואה

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, נסים ישעיה, המשמש כשופט תורן במהלך פגרת בית המשפט, הורה היום בצהריים על מינויו של עו"ד שלמה נס לתפקיד כונס נכסים זמני של רשת בורגראנץ' – כפי שביקשה חברת פז, האוחזת בחובות של כ-15 מיליון שקל מבורגראנץ'. תפקיד הכונס יהיה לתפוס ולפעול למימוש נכסי החברה.

קודם לכן הורתה השופטת ורדה אלשיך על מינויו של עו"ד שאול ברגרזון לתפקיד מפרק זמני של הרשת הקורסת, בעקבות שתי בקשות שהגישו לה קבוצת נטו, ספקית הבשר של הרשת, ועובדי הרשת. תפקידו של מפרק זמני הוא בדרך כלל לדאוג לכך שהחברה תמשיך לפעול כדי שניתן יהיה למכור אותה.

הסיבה למתן ההחלטות בנפרד על ידי שני שופטים שונים נעוצה בכך שהשופטת אלשיך, המשמשת כאחראית על תיקי הפירוקים בבית המשפט, מנסה להימנע מניגוד עניינים, שכן היא אינה מטפלת בעניינים הקשורים לחברת פז. זאת מכיוון שבעלה של השופטת, יוסף אלשיך, משמש כדירקטור באחת החברות שבשליטת צדיק בינו, בעל השליטה בפז.

"הרשת הפכה לגוף חדל פרעון"

במעמד מינוי המפרק הזמני אמרה אלשיך כי הנקודה המרכזית העולה מכתבי הטענות ואשר בורגראנץ' לא חולקת עליה אלא מאוששת אותה בתגובתה, היא כי הרשת הפכה גוף חדל פרעון אליבא דכולי עלמא.

לדברי השופטת, החברה עצמה מודה כי למעשה הגיעה לסוף דרכה מבחינת היכולת להמשיך ולפעול במהלך העסקים - ובעיקר בכל נהוגע לתשלומי שכר עבודה וייתכן שאף תשלומים שוטפים אחרים בלעדיהם לא ניתן עוד לשמרה כעסק חי.

מוקדם יותר היום הודיעה בורגראנץ' לבית המשפט כי היא אינה מתנגדת למינוי מפרק זמני לחברה. לטענת החברה, בנסיבות שנוצרו, טובת החברה, עובדיה ונושיה מצדיקים מינויו של מפרק זמני לחברה. זאת, משום שמינוי כזה עשוי לעצור ולמנוע את גרימתם של נזקים חמורים לחברה וחשוב מכך – להוות פתח לגיבושו של הסדר כלשהו שיאפשר את המשך פעילות החברה באופן שיטיב עם נושיה.

עוד נטען בבקשה, כי בורגראנץ' סבורה כי הגעה להסדר עם פז - לה חייבת בורגראנץ כ-15 מיליון שקל - היתה מונעת את הגשת הבקשה מטעם פז למינוי כונס נכסים לרשת ומאפשר את המשך פעילותה ועמידתה בהתחייבויותיה כלפי עובדים וספקי החברה.

לפי הנכתב, החברה ומנהליה עשו ניסיונות להגיע עם פז להסדר, אך ניסיונות אלה לא צלחו וכל ההצעות שהציע מנכ"ל החברה, רמי אלעד, על מנת לשמור אותה כעסק חי העומד בהתחייבויותיו תוך שמירת האינטרסים של כל הנוגעים בדבר, הושבו ריקם.

באמצעות עורכי הדין יורם ראב"ד ושמואל גלינקא, מבקשת בורגראנץ', כי לצד המפרקים הזמניים שיתמנו ואשר היא אינה מתנגדת למינויים, ימונה עו"ד ראב"ד כמפרק זמני נוסף ובא כוחה. לדברי בורגראנץ', נכון להיום אין חובות שמועד פרעונם הגיע ואשר לא שולמו. יחד עם זאת, אין באפשרות החברה להמשיך ולפעול בנקודת הזמן ובתנאים שנוצרו ואם לא יהיה שינוי כלשהו בנסיבות – היא אכן לא תוכל לשלם למבקשות - כמו גם לספקים אחרים - את התשלומים שיגיעו להם.

אתמול ערך כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר), עו"ד שלמה שחר, פגישה במשרדו בין נציגי פז - הטוענת לחובות של 15 מיליון שקל כלפיה מצד בורגראנץ'- לבין נציגי קבוצת נטו, ספקית הבשר של הרשת הטוענת לחובות של כ-2.5 מיליון שקל. בפגישה הוסכם בין הצדדים כי הם יבקשו מבית המשפט למנות לבורגראנץ' שני בעלי תפקידים: עו"ד שאול ברגרזון, שהוצע ע"י נטו, כמפרק זמני, ועו"ד שלמה נס, שהוצע ע"י פז, ככונס נכסים זמני.

נוכח ההסכמות הודיע הכנ"ר לשופטת ורדה אלשיך כי המפרק הזמני והכונס הזמני "מסכימים לפעול יחדיו למכירת נכסי החברה ומניותיה בהקדם האפשרי, וזאת במטרה למקסם את התמורה ולהתחלק בשכר שיקבע ע"י בית המשפט".

עוד נמסר, כי המפרק הזמני יבחן את תוקף השעבודים שנרשמו על נכסי החברה, בפיקוחו ובהשגחתו של הכנ"ר. זאת נוכח טענת נטו שפז דאגה לעצמה על חשבון יתר הנושים כששיעבדה את כל נכסי הרשת לטובתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות