אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועד עובדים הורחק ל-6 חודשים ללא משכורת, בשל ביצוע עבירות משמעת

יו"ר ועד עובדים הורחק ל-6 חודשים ללא משכורת, בשל ביצוע עבירות משמעת

יו"ר ועד עובדי חרושת תעשיות חומרי נפץ הואשם בשימוש באיומים על מזכירת המנכ"ל. בבוררות קבעה השופטת בדימוס דינה אפרתי, כי יש להחמיר בענישה בשל היותו של הנתבע יו"ר ועד עובדים

20.08.2008, 11:57 | מיקי פלד

שישה חודשי השעיה מהמפעל ללא משכורת, זה העונש של יו"ר ועד עובדי תעשיות חרושת חומרי נפץ (תחח"נ), בשל עברות משמעת שביצע כלפי עובדת אחרת.

העונש הוטל על עזר צלישר, כחלק מפסק בוררות של שופטת בית הדין האזורי לעבודה בדימוס, דינה אפרתי. את החברה ייצגה עוה"ד דפנה שמואלביץ' ואסתי נדל ממשרד רובין-שמואלביץ' ואת צלישר ייצגה עו"ד הילית ינאי מהלשכה המשפטית של ההסתדרות.

צלישר מועסק בחברה מזה 35 שנה, מתוכן במשך 29 שנים שימש כחבר וכיו"ר הוועד. על פי התביעה, בסוף אפריל השנה צעק צלישר על מזכירת המנכ"ל, כיוון שסירבה להדפיס עבורו מכתב, לדבריה, בשל תוכן בלתי הולם שהופיע בו כלפי המנכ"ל. לטענתה, צלישר איים שיגרום לפיטוריה אם היא לא תדפיס את המכתב. הוא, לעומת זאת, הודה כי אכן איים שלא יתן לה להיכנס למפעל, אך טען כי אמר את הדברים בלהט הרגע וללא כוונה לממש את איומו.

בעקבות המקרה נעשה שימוע לצלישר והמנכ"ל החליט להשעותו. במקביל, הועבר העניין לבירור עם ההסתדרות, אך זו התנגדה לענישתו וטענה כי יש להסתפק בהתנצלות הדדית. בסופו של דבר, הועבר העניין לבוררות להכרעה סופית של הסכסוך.

"בריונות שאין לה מקום"

השופטת קבעה, כי התבטאויותיו והתנהגותו של יו"ר הוועד הן בבחינת בריונות שאין לה מקום במקום עבודה, וכי דווקא בשל היותו יו"ר ועד, להתנהגותו נודעת חומרה מכופלת. השופטת אף ציינה, כי בנסיבות העניין, היה זה מתפקידו של האיגוד המקצועי להעמיד את יו"ר הוועד על מקומו ולהימנע מלתת לו גיבוי. כך, בנוסף ל-4 חודשי השעיה במהלכם קיבל צלישר מחצית משכרו, נקבע כי העובד יורחק למשך 6 חודשים ממקום העבודה, ללא תשלום שכר.

לדברי עו"ד דפנה שמואלביץ', "חשיבותו של פסק הבוררות היא בכך שהוא מגדיר מחדש את רף ההתנהגות המצופה מנבחרי ציבור במקומות העבודה ואף מאלץ את ההסתדרות להרחיק ביוזמתה חברי ועד שמנצלים לרעה את תפקידם".

חברת "תעשיות חרושת חומרי נפץ", מקבוצת "תעבורה אחזקות", היא אחת החברות הגדולות בישראל ליצור חומרי נפץ לשוק האזרחי, שבבעלות משפחת לבנת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות