אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלפס ראשון גם בבונוסים: קיבל 1.68 מיליון דולר בסך הכל צילום: אי פי איי

פלפס ראשון גם בבונוסים: קיבל 1.68 מיליון דולר בסך הכל

השחיין האמריקאי בעל 8 מדליות הזהב מאולימפיאדת בייגי'נג זכה למאות אלפי דולרים מאיגוד השחייה ומהוועד האולימפי של ארה"ב, זאת בנוסף לבונוס הנאה מהספונסרית אדידס. סינגפור תעניק למעלה מחצי מיליון דולר לצמד שחקניות הפינג-פונג שלה, שהביאו למדינה האסייתית את המדליה האולימפית השנייה שלה

20.08.2008, 12:45 | אוריאל דסקל

מייקל פלפס מוביל את טבלת המדליות האישיות באולימפיאדה וכעת גם את טבלת הבונוסים שחולקו לספורטאים. פלפס, שזכה ב-8 מדליות זהב, קיבל 480 אלף דולר מאיגוד השחייה האמריקאי ועוד 200 אלף דולר מהוועד האולימפי האמריקאי. בסך הכל קיבל המדליסט 1.68 מיליון דולר בזכות 8 המדליות בהן זכה, לא כולל הבונוס בשווי 1 מיליון דולר שהבטיחה לו הספונסרית, ספידו.

אגב, אם פלפס היה נולד בסינגפור, הוא היה זוכה ל-5.6 מיליון דולר, כיוון שהמדינה האסייתית הקטנה היא הנדיבה ביותר לזוכים במדליות שלה. סינגפור, שחיכתה 48 שנים למדליה אולימפית שנייה, העניקה 750,000 דולרים סינגפורים (כ-533 אלף דולר) לצמד הנשים שזכו במדליית הכסף על שולחן הפינג-פונג. סינגפור, שמעולם לא זכתה במדלית זהב, מציעה 1 מיליון דולר סינגפורים למי שיביא מדליה מוזהבת ראשונה.

ספורטאים נוספים שזכו לבונוסים נדיבים מהוועדים האולימפים שלהם הם האוסטרלים והרוסים. השחיינית המוזהבת של אוסטרליה, סטפני רייס, תקבל בונוס של 17,400 דולר עבור שימוש בדמותה על בולים אוסטרלים וגם הספונסרית הראשית של הוועד האולימפי האוסטרלי, אדידס, תעניק לה סכום נאה של כ-10,000 דולר. הזוכים הרוסים במדליות זהב יקבלו 158,000 דולר כל אחד.

הסינים לא דיווחו כמה יחלקו לכל זוכה סיני בזהב, אבל סביר להניח שיותר מ-2 מיליון דולר יחולקו לזוכים המאושרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות