אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנסיונרים סינים נמחצו בסופרמרקט שמכר שמן בישול וביצים בהנחה צילום: בלומברג

פנסיונרים סינים נמחצו בסופרמרקט שמכר שמן בישול וביצים בהנחה

לפחות תריסר קונים נפצעו במירוץ לרכישת שמן בישול וביצים בהנחות משמעותיות. הסופרמרקט התחייב לכסות את כל עלויות הטיפול הרפואי

21.08.2008, 12:59 | סוכנויות הידיעות
לפחות תריסר קונים, רבים מהם פנסיונרים, נפצעו במירוץ לרכוש שמן בישול וביצים בהנחה משמעותית שהציע סופרמרקט מקומי בעיר נאנג'ין שבסין. על כך דיווח אתמול (ד') העיתון "יאנגצה איבנינג ניוז".

מהדיווח עולה שארבעה אנשים פונו לבית החולים, בהם אישה בת 58 ששברה מספר עצמות ופנסיונרית בת 81.

קהל גדול המתין מחוץ לסופרמקרט Hualian מהשעה שבע בבוקר ועד לפתיחה בשמונה. ההצעה כללה בונוס של 10 יואן (1.4 דולר) אם הלקוחות ביצעו רכישה ב-68 יואן או יותר. לפני שהדלתות נפתחו לגמרי, הקונים דהרו פנימה, וחלקם נפצעו.

הסופרמרקט מינה שני אנשי צוות לטפל בסוגיות הרפואיות, ואחד מהם אמר לעיתון שהמקום ישלם את כל ההוצאות הרפואיות שנבעו מהאירוע.

אירוע דומה התרחש בנובמבר בסופרמרקט של קרפור הצרפתית שהציע שמן בישול בזול במחוז Chongqing. באירוע הקודם נהרגו שלושה אנשים, ו-31 נפצעו. הסופרמרקט הוריד את מחיר השמן מ-51.4 יואן ל-39.9 יואן, במסגרת חגיגות עשר שנים לקיומו. ממשלת סין הגיבה לאירוע באמצעות הנחיות לסופרמקטים להגדיל את השליטה במבצעי קידום מכירות מיוחדים.

האינפלציה בסין נמצאת ברמות גבוהות, למרות שביולי נרשמה הקלה מסוימת, והמחירים עלו ב-6.3% בלבד לעומת אשתקד. האינפלציה הגבוהה נובעת בעיקר מעליות חדות במחירי המזון, שעלו ביולי ב-14.4% לעומת אשתקד, בהמשך לעלייה של 17.3% ביוני. מחירי השמן לבישול עלו ביולי ב-30.8%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות