אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית בבקוק אנד בראון מתאוששת מהנפילה הגדולה בתולדותיה צילום: shutterstock

מניית בבקוק אנד בראון מתאוששת מהנפילה הגדולה בתולדותיה

מניות החברה, הבעלים של דפי זהב, רשמה אתמול עלייה של 12%, לאחר שביום חמישי צנחה ב-35% לאחר מינוי מנכ"ל חדש לחברה

23.08.2008, 16:59 | בלומברג

מניות חברת בבקוק אנד בראון, הבעלים של דפי זהב, הציגו ביום חמישי את הנפילה הגדולה בתולדותיהן וצנחו ב-35% לאחר מינוי מנכ"ל חדש לחברה. ביום שישי נרשמה התאוששות מהנפילה הגדולה והמנייה עלתה בקרוב ל-12% לאחר שחברת הדירוג סטנדרד אנד פור'ס אישרה שדירוג החברה לא ישתנה.

המשקיעים הביעו חוסר אמון ביכולת חברת התשתיות האוסטרלית להשתקם, לאחר שהחברה הודיעה כי מנהל הכספים של החברה, מייקל לארקין, ימונה למנכ"ל במקום פיל גרין הפורש. בבקוק אנד בראון הציגה הפסד ברבעון השני, לראשונה בתולדותיה, ונאלצת למכור מנכסיה בהפסד כדי להחזיר חובות, המגיעים ל-11.4 מיליארד דולר אוסטרלי.

במקביל להחלפת המנכ"ל, מייסד החברה ג'ים בבקוק פרש מתפקידו כיושב ראש פעיל שלה, מה שתרם עוד לזעזוע במניותיה. "הבעיות של בבקוק עמוקות יותר מאשר בעיית ניהול. אני לא בטוח מה הם מנסים להשיג על ידי החלפת האנשים בצמרת", אמר אנגוס גלוסקי, אנליסט בווייט ניהול נכסים בסידני. הוא הוסיף שאם החברה רוצה להשיב את אמון המשקיעים, מינוי מנהל מחוץ לחברה יכול היה להיות מתאים יותר.

מניית בבקוק צנחה ב-90% מאז התחיל משבר האשראי לפני כשנה. המשבר הקטין מאד את יכולת החברה לקבל הלוואות לצורך רכישות של נמלים, תחנות כוח או נמלי תעופה. מצב דף המאזן של בבקוק אילץ אותה להתחיל למכור נכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות