אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוגשה עתירה נגד קיום אירועים פרטיים בחוף מכמורת צילום: צביקה טישלר

הוגשה עתירה נגד קיום אירועים פרטיים בחוף מכמורת

אדם טבע ודין הגישה עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד הוועדה לשמירת סביבה חופית ומועצה אזורית עמק חפר בטענה שהמארגנים משתלטים על חלק מהחוף תוך הפרעה לציבור המתרחצים

24.08.2008, 14:06 | גלית שפיר

אדם טבע ודין הגישה היום (א') עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד הוועדה לשמירת סביבה חופית ומועצה אזורית עמק חפר על כך שהם מתירים לקיים אירועים פרטיים בחוף מכמורת.

בעתירה נטען כי בחוף מתקיימים אירועים כמעט מדי יום חלקם פרטיים וחלקם אירועי עובדים. עוד נטען כי לצורך קיום האירועים משתלטים המארגנים על חלק מהחוף שבו מציבים מתקנים שלטים ומשמיעים מוזיקה.

עו"ד עמית ברכה, סמנכ"ל אדם טבע ודין: "לדאבוננו כמעט מדי יום מתקיימים אירועים פרטיים באופן בלתי חוקי על החוף ובכך מהווה את אחד מחופי הרחצה הבעייתיים ביותר בהקשר זה. לצורך קיום אירועים אלו נחסם המרחב הציבורי הפתוח של החוף, מוקמים מבנים ומתקנים שאסור להקים על קו המים וכל זאת תוך הפרעה לציבור מתרחצים".

חיים אלטמן, דובר המועצה האיזורית עמק חפר, מסר בתגובה, כי "חוף הים לא נועד רק ליחידים אלא לכלל הציבור הרחב ואין למועצה כל אפשרות למנוע את התאגדותם של באי החוף. מבדיקה שנעשתה עולה, כי גם כאשר מגיעות קבוצות לחוף, הפעילות שנעשית על ידן הינה בעלת זיקה ימית ולא נעשות פעולות אסורות, אשר חוסמות את חופשיות המעבר של כלל הציבור, הן בשטח החוף והן בדרך הגישה לים".

אלטמן הוסיף, כי "המועצה הקפידה ותמשיך להקפיד שהפעילות בחוף הים תהיה בהתאם להוראות הדין".

 

ממשרד הפנים נמסר כי את תשובתם יתנו בבית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות