אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קומרצבנק עשוי לרכוש את דרזדנר בנק בהמשך השבוע צילום: בלומברג

קומרצבנק עשוי לרכוש את דרזדנר בנק בהמשך השבוע

הבנק השני בגודלו בגרמניה נמצא במו"מ על רכישת דרזדנר מענקית הביטוח אליאנץ. מקורות מסרו ל"וולט אם זונטג" שסכום העסקה יעמוד על קצת יותר מ-9 מיליארד דולר

24.08.2008, 14:12 | סוכנויות הידיעות

קומרצבנק עשוי להגיע החודש להסכם לרכישת הבנק הגרמני הכושל דרזדנר בנק. כך לפי מקור המקורב לדיונים. המקור אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" בסוף השבוע שקומרצבנק נערך לאפשרות של מיזוג.

השבועון הגרמני "וולט אם זונטג" דיווח שההסכם בין קומרצבנק לבין הבעלים הנוכחיים של דרזדנר, ענקית הביטוח אליאנץ, עשוי להיחתם בשבוע הקרוב. העיתון ציטט מקורות פיננסים שאמרו ששתי החברות הסכימו על העקרונות הבסיסיים של המיזוג.

לפי הדיווח ב"וולט אם זונטג", קומרצבנק ישלם קצת יותר מ-9 מיליארד יורו (13.38 מיליארד דולר) תמורת דרזדנר בנק, ואליאנץ תערוב למחיקות במאזני דרזדנר עד סכום של מיליארד יורו. החברות עדיין דנות בעניין הסכומים המדויקים. עוד עולה מהדיווח שאליאנץ תמשיך להחזיק בקצת פחות מ-30% מהבנק הממוזג.

קומרצבנק נמצא בדיונים עם אליאנץ לגבי רכישת דרזדנר בנק מאז יוני. ביום שישי אמר מקור ל"רויטרס" שקומרצבנק מתכנן פגישה של מועצת הפיקוח שלו בסוף השבוע הבא כדי לדון במיזוג. מועצת הפיקוח בת 21 החברים היא הגוף המנהל של הבנק, ואישורה נדרש לעסקאות גדולות כגון זו.

אליאנץ רכשה את דרזדנר ב-2001 בתקווה שתוכל למכור חשבונות בנק ללקוחותיה וכן מוצרים בנקאיים נוספים. במקום זה, דרזדנר צבר הפסדים של כמעט 3 מיליארד יורו (4.5 מיליארד דולר) אחרי המיזוג. בנוסף, ברבעונים האחרונים צנחו הכנסותיו בגלל מחיקות הקשורות למשבר הסאב-פריים והאשראי.

קומרצבנק הוא הבנק השני בגודלו בגרמניה, אך הוא כמעט ולא נוכח בשווקים הבינלאומיים. שווי השוק שלו מוערך ב-13 מיליארד יורו, פחות ממחצית משווי השוק של הבנק הגדול במדינה, דוייטשה בנק. דרזדנר הוא הבנק השלישי בגודלו בגרמניה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות