אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועכשיו: רישום להצבעה באמצעות ה-Xbox צילום: בלומברג

ועכשיו: רישום להצבעה באמצעות ה-Xbox

מיקרוסופט הגיעה להסכם עם עמותת Rock the Vote, המקדמת הצבעת צעירים בארה"ב, לפיו ניתן יהיה להירשם להצבעה דרך קונסולת המשחק שלה

24.08.2008, 16:46 | יוסי גורביץ
מיקרוסופט הגיעה להסכם לא שגרתי עם עמותת Rock the Vote האמריקאית: החל ממחר (ב') יוכלו משתמשי קונסולת Xbox שלה להירשם להצבעה בבחירות בארצות הברית באמצעות הקונסולה. במקרה או שלא במקרה, מחר תתחיל גם הוועידה הדמוקרטית הלאומית.
עכשיו גם מכשיר לרישום הצבעה. Xbox, צילום: בלומברג עכשיו גם מכשיר לרישום הצבעה. Xbox | צילום: בלומברג עכשיו גם מכשיר לרישום הצבעה. Xbox, צילום: בלומברג

מטרתה של Rock the Vote היא להביא כמה שיותר צעירים לקלפיות, והשנה הציבה לה למטרה לגייס שני מיליון צעירים. על פי ההערכות, שיעורם של הצעירים – המוגדרים כבני 18 עד 29 - בקרב זכאי ההצבעה בשנת 2008 יעמוד על כ-25% בשנת 2008, לעומת 21% בשנת 2006. בארה"ב נדרשים המצביעים להירשם מראש, והטרחה הזו היא אחת הסיבות לשיעור ההצבעה הנמוך הנרשם בה.

משתמשי Xbix שיירשמו להצבעה יוכלו גם להשתתף בסקרים שתערוך Rock the Vote, וכן להשתתף בפורומים יחודיים להם. בחודש שעבר ערכה Rock the Vote הסכם דומה עם מייספייס.

הבחירות בארה"ב מקבלות גוון טכנולוגי יותר ויותר. נציגי המועמדים ערכו עימותים בטוויטר, והמועמד הדמוקרטי ברק אובמה הבטיח ליצור תפקיד של יועץ טכנולוגי ראשי לנשיא. המועמד הרפובליקני, ג'ון מקיין, ספג התקפות בשל חוסר האוריינות שלו בתחום הטכנולוגיה.

בתוך כך, הודתה בסוף השבוע חברת Premier – לשעבר Diebold – כי מכונות ההצבעה שלה סובלות מפגם הגורם להן לאבד רישום של הצבעות. ההודאה באה בעקבות תביעה שהוגשה כנגד החברה על ידי מדינת אוהיו, שטענה כי החברה סיפקה לה מכונות פגומות. השמועות על כשלים במכונותיה של Diebold היו כה נפוצות, הן בבחירות 2000 והן בבחירות 2004, עד שהחברה שינתה את שמה בנסיון להיפטר מהסטיגמה שדבקה בה.

עד חודש מאי טענה Premier כי אין כל תקלות בתוכנה שלה, וכי אם יש תקלות הן נובעות מתוכנת האנטי-ווירוס של מדינת אוהיו. מזכירת המדינה של אוהיו, ג'ניפר ברונר, אמרה כי עד הבחירות בחודש נובמבר יימצא פתרון לבעיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות