אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: אדידס העולמית במגעים לרכישת אדידס ישראל צילום: בלומברג

בלעדי: אדידס העולמית במגעים לרכישת אדידס ישראל

אם יבשיל המו"מ צפויות לרדת אחזקותיה של משפחת מוליוב בחברה הישראלית. הדבר עשוי להשפיע גם על עתידו של המותג ריבוק בארץ

24.08.2008, 17:26 | גלי ברגר

אדידס העולמית מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת 51% מחברת לייף ספורט, זכיינית המותג אדידס בישראל.

החברה הישראלית נמצאת בבעלות משפחת מוליוב (50%) ואורי קמלי (50%). לפני שנה הסתיימה תקופת הזיכיון של לייף ספורט בישראל, והחברה העולמית החליטה לפתוח במגעים לפעילות משותפת עם משפחת מוליוב. שלום מוליוב עתיד להישאר מנכ"ל החברה.

מחצית חזקה לאדידס זינוק של 23% ברווח הנקי במחצית הראשונה של השנה היקף המכירות של אדידס צמח בינואר-יוני 2008 ב-4.1% והסתכם ב-5.14 מיליארד יורו לעומת 4.94 מיליארד יורו אשתקד סוכנות הידיעותלכתבה המלאה

החברה שתוקם תהיה גם המשווקת של מותג ריבוק בישראל, לאחר שאדידס העולמית רכשה ב-2005 את היצרנית האמריקאית, ריבוק אינטרנשיונל, כדי להגדיל את אחיזתה בשוק האמריקאי. את ריבוק שיווקה בישראל סקאל, שאיבדה באחרונה את הזיכיון.

נכון לעכשיו אין ייצוג רשמי לריבוק בישראל, וגורמים בשוק מעריכים כי ב-2009 יעבור הזיכיון לחברה החדשה. הדבר מותנה באישור הממונה על ההגבלים העסקיים. את לייף ספורט מייצג עו"ד יואב כספי ממשרד רון גזית.

משפחת מוליוב, המחזיקה בבעלות על MGS, מפעילה את רשת יונייטד ספורט ורכשה לפני כשנה את מגה ספורט ממשפחת פישמן.

הממונה על ההגבלים רונית קן אישרה את המיזוג בתנאים מגבילים, בהם שהחברה "לא תתקשר בהסדר ליבוא, שיווק ומכירה של מותגים המופיעים בנספח א' אלא אם קיבלה לכך היתר". בין המותגים נמצא גם ריבוק.

נכון להיום, MGS לא הגישה בקשה לממונה בנושא, אך ייתכן שעם שינוי הבעלות היא תעשה זאת. אדידס מפעילה כיום 16 חנויות, ובמאי הודיעה כי בכוונתה לפתוח ארבע חנויות נוספות. באדידס סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות