אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית ב-100 מיליון שקל נגד אסם: הטעתה בדבר ערכים תזונתיים

בקשה לייצוגית ב-100 מיליון שקל נגד אסם: הטעתה בדבר ערכים תזונתיים

צרכן טוען, כי אסם מטעה כאשר היא מציגה על גבי במבה נוגט החדשה טבלת ערכים תזונתיים על פי משקל חבילה של 30 ו-100 גרם בלבד, בעוד שמשקלה של האריזה הקטנה של המוצר הינו 60 גרם. עוד נטען, כי משקל השקית לא מצויין בבהירות כמו בבמבה המקורית

24.08.2008, 19:58 | איתי הר-אור

לבית המשפט המחוזי במחוז המרכז (פתח תקווה) הוגשה ביום ה' האחרון תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית כנגד חברת אסם, בטענה להטעייה צרכנית בעניין הערכים התזונתיים שהופיעו על גבי אריזות "במבה במילוי קרם נוגט", המיוצרת והמשווקת על ידי אסם.

לטענת המבקש, מרדכי אהרון, מדובר בממתק שנחשב למוצר בעל רמת קלוריות ושומן נמוכה, כשבפועל נגרמת הטעייה חמורה של הצרכן הסביר וזאת מפני שאסם גורמת לצרכנים לחשוב, שמדובר במוצר המכיל 30 גרם בלבד, בעוד שבפועל משקלה של הבמבה החדשה הינו 60 גרם.

לטענת המבקש, טבלת הערכים התזונתיים המצויים בגב המוצר, כללה עמודה ימנית שבה נרשמו הערכים ל-100 גרם, ועמודה שמאלית, בה נרשמו הערכים ל-30 גרם. "טבלת הערכים התזונתיים יוצרת מצג לפיו שקית הבמבה החדשה מכילה מנה של 30 גרם המכילה את הערכים התזונתיים המפורטים לעיל", נטען.

עוד טוען המבקש, באמצעות עו"ד אסף מרקס, כי הכיתוב בדבר משקל התכולה עצמו, שהינו 60 גרם, מופיע בסמוך לקפל המפריד בין מסגרת הואקום של שקית האריזה לבין השקית עצמה, ולמעשה רק מי שמותח את האריזה ייחשף לכיתוב זה. כמו כן, טוען אהרון, כי באריזות מוצרים אחרים של אסם, לרבות במבה רגילה וביסלי, מופיע משקל האריזה באופן בולט יותר, מספר סנטימטרים מעל הקפל התחתון של האריזה והוא נגלה לעין.

על-פי הבקשה, "רק בבמבה החדשה פעלה אסם להסתיר את כיתוב משקל האריזה, במקום נסתר מהעין ואשר דורש מאמץ מיוחד וחיפוש על מנת לאתרו". לטענת אהרון, צריכתה של הבמבה החדשה על ידו גרמה לצריכה מוגברת של קלוריות ושומנים ובשל כך עגמת נפש קשה, צער עמוק ואף תחושת גועל.

לטענת המבקש, על פי פרסומים שונים בעיתונים, נמכרו מידי חודש ובמשך 4 חודשים כ-2,500,000 מוצרים מסוג הבמבה החדשה, ובסה"כ 10,000,000 שקיות. לפיכך, המבקש ואיתו יתר חברי הקבוצה, זכאים להשבה של הכספים ששולמו לשם רכישת הבמבה בסך של כ-51,000,000 שקל ובנוסף גם לפיצוי נזיקין בגובה של כ-51,000,000 שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות