אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת מאיר במרוץ לייבוא החשמלית הסינית

חברת מאיר במרוץ לייבוא החשמלית הסינית

היבואנית נמצאת במו"מ מול קונצרן BYD הסיני במטרה לייבא את המכונית שהוא מייצר לישראל. בסין פורסם כי החברה נמצאת במגעים עם מאיר וגם עם IDB. מקורב לנושא טוען ששום עסקה טרם סוכמה

25.08.2008, 17:16 | תומר הדר

חברת מאיר, יבואנית הונדה ו-וולבו נמצאת במשא ומתן מול קונצרן BYD הסיני לייבוא מכונית סינית חשמלית לישראל. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", בתחילת החודש ביקרו בישראל נציגים מטעם קונצרן BYD הסיני כדי לבדוק את מוכנות שוק הרכב הישראלי לשיווק של מכונית חשמלית. במהלך הביקור נפגשו נציגי BYD, הנמנית על יצרניות הרכב הסיניות הגדולות בעולם, עם אנשי חברת מאיר, IDB ובטר פלייס של שי אגסי. אחרי ששבו לסין הצהירו אנשי BYD בפני התקשורת הסינית שבכוונתם לשווק מכונית חשמלית בישראל בשנת 2009.

יצוין שמכוניות מתוצרת BYD הסינית אינן נושאות תקינה אירופית ולכן טכנית עדיין אינן מותרות בשיווק בישראל. בימים האחרונים החלו להופיע דיווחים נוספים בתקשורת הסינית, לפיהם קונצרן BYD נמצא בשלבים אחרונים של משא ומתן מול שני גופים: חברת מאיר ו-IDB.

עוד מדווחת התקשורת הסינית, שבעבר מספר יבואני רכב ישראלים קיימו מגעים עם קונצרן BYD אך בשלב זה החברות מאיר ו-IDB הן המתמודדות היחידות.

"המשא ומתן נמצא בשלבים ראשוניים בלבד", מסר מקורב לנושא, "הסינים רק ביקרו בישראל לראשונה לפני כשבועיים והתקשורת הסינית מיהרה לדווח על הביקור כאילו שמדובר בנושא סגור. הרי לא ניתן לצפות שבשבועיים היצרן הסיני יחליט מי יהיו נציגיו בישראל, אם בכלל".

בחברת מאיר אישרו שהתקיימה פגישה בינם לבין נציגי BYD.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות