אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: נתח השוק של בזק במגזר הפרטי ירד מתחת ל-85% צילום: סי די בנק

לראשונה: נתח השוק של בזק במגזר הפרטי ירד מתחת ל-85%

לפיכך, צפוי משרד התקשורת להעניק לחברה ולחברות-בנות אפשרות לשווק סל שירותים, הכולל טלוויזיה, אינטרנט וקו טלפון ולהתמודד מול מתחרתה HOT. את הסל אמורה לשווק בזק ללקוחות YES, אולם בעלי המיעוט בחברת הלווין נמנעים מלאשר את העסקה

26.08.2008, 12:45 | אמיר טייג

לראשונה, נתח השוק של בזק ירד בחודש יוני מתחת לרף ה-85%, כך דיווח היום (ג') משרד התקשורת. מדובר בנתח השוק של בזק במגזר הפרטי. בהתאם לכך, צפוי משרד התקשורת לשנות את רישיונה של בזק והרישיון של החברות הבנות שלה, כך שקבוצת בזק תוכל לשווק סל שירותים, הדומה למתחרה הגדולה שלה - HOT (ר' תיבה). עם זאת, סל השירותים שתוכל בזק לשווק לא יכלול סבסוד פנימי ועל כן, הוא אינו צפוי להיות זול מהסל שמציעה HOT.

נתונים צפויים: בזק תוכל להגיש בקשה לשיווק סלי שירותים ביולי הקרוב משרד התקשורת צופה כי נתח השוק של בזק יירד בחודש הבא מתחת לרף ה-85% במגזר הפרטי, מה שידרוש מהמשרד לבחון הקלה בהגבלות הרגולטריות על החברה, שתאפשר לה לשווק חבילת שירותים שאינה בעלת סבסוד צולב אמיר טייגלכתבה המלאה

ממשרד התקשורת נמסר כי "אכן בימים אלה, נמצא משרד התקשורת לקראת סיומו של הליך שימוע לקבוצת בזק שבסיומו יתוקן רישיונה של החברה ושל כל אחת מבנותיה". על פי נתוני המשרד, ירד נתח השוק של בזק במגזר הפרטי ל-84.9% בחודש יוני האחרון. מדובר בירידה של 0.5% לעומת חודש מאי, או 5.7% לעומת חודש יולי אשתקד. הירידה הייתה צפויה, והמשרד נערך מזה מספר חודשים לקראת שינוי הרישיון של בזק. במגזר העסקי בזק עדיין מחזיקה נתח שוק גבוה הרבה יותר, אשר עמד ביוני על 94.3%, לאחר שירד בשיעור קל של 0.2% בהשוואה לחודש מאי.

בזק צפויה לקבל בקרוב את אישור המשרד, אך לא ברור באיזה צורה היא תוכל לשווק סלי שירותים. כדי להתחרות ישירות ב-HOT צריכה בזק לכרוך את סל השירותים שלה סביב שירותי הטלוויזיה הרב ערוציים של yes, כלומר לשווק ללקוחות yes גם טלפון של בזק וחיבור ADSL.

אולם, בזק נתקלת בהתנגדות מקרב בעלי מניות המיעוט ב-yes. מספר פעמים ניסתה הנהלת בזק להעביר בדירקטוריון של yes החלטה שתאפשר שיתוף פעולה בין yes ובזק. מאחר שמדובר בעסקת בעלי עניין, נדרש רוב מקרב בעלי מניות המיעוט. כאמור בעלי מניות אלו, ובראשם קבוצת יורוקום, התנגדו לכך וזאת כחלק ממאבק השליטה על yes, אשר מתנהל בין יורוקום לבזק.

למעשה, גם אם בזק תקבל את אישור משרד התקשורת לשווק סל שירותים, היא תתקשה לעשות זאת בשל חוסר הסכמה עם יתר בעלי המניות של yes.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות